محققان در خصوص یک درد رایج و رابطه آن با یک نوع سرطان کُشنده هشدار دادند.

هشدار محققان در خصوص بیماری که می‌تواند نشانه سرطان باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،بر اساس یک پژوهش که به تازگی انجام شده، یک درد رایج می‌تواند نشانه‌ای اولیه از یک نوع سرطان کُشنده باشد.

بر اساس یک تحقیقات جدید، بیمارانی که از سنگ کیسه صفرا رنج می‌برند، بیشتر احتمال دارد که به «آدنوکارسینوم مجرای لوزالمعده» (PDAC) مبتلا شوند. «آدنوکارسینوم مجاری» شایع‌ترین نوع سرطان لوزالمعده است.

طبق گزارش نشریه نیویورک پست، افرادی که از سنگ کیسه صفرا رنج می‌برند، شش برابر بیشتر احتمال دارد که به این نوع سرطان تهاجمی مبتلا شوند. بر همین اساس، این مسئله برای بیمارانی که از سنگ صفرا رنج می‌برند می‌تواند به منزله یک پرچم قرمز و یک هشدار به شمار رود.

«آدنوکارسینوم مجرای لوزالمعده» (PDAC) شایع‌ترین نوع سرطان لوزالمعده است که اغلب نیز کُشنده است و در مراحل پایانی بیماری نیز کشف می‌شود.

دکتر «Marianna Papageorge» محقق ارشد در این پژوهش در این باره گفت: تشخیص سرطان لوزالمعده تقریبا امری دشوار است و پس از تشخیص نیز احتمال زنده ماندن فرد می‌تواند اندک باشد.

او در ادامه افزود: یافته‌های ما نشان می‌دهند سنگ کیسه صفرا ممکن است راهی برای تشخیص بهتر این نوع سرطان باشد و جان‌های بیشتری را بتوانیم بدین وسیله نجات دهیم.

منبع: نیویورک پست

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =