سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
کد خبر: 340385

مردی با یک تیغه فلزی چاقو، 26 سال سالم زندگی کرد،به بررسی این رویداد نادر پزشکی پرداختیم. سال ۱۹۹۶ پسری 17 ساله با ضربه چاقو مجروح شد. پزشکان این چاقو را از کمر  او خارج کردند اما او بعد از 26 سال متوجه شد که یک قطعه آهن تیز در بدنش به طول بیش از 5 سانتی متر از آن حادثه باقی مانده است.

26 سال با یک چاقو در کمر

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،این مرد بعد از این حادثه هر از چند گاهی احساس درد کرده و زمانی که به پزشک مراجعه می‌کرد به او می‌گفتند که به بیماری روده بزرگ دچار شده است و داروهای مخصوص روده به او می‌دادند.


  عکس‌برداری و کشف چاقو


زندگی با چاقو و دردهای مداوم 26 سال ادامه داشت و این مرد هر بار مجبور به مصرف دارو برای روده بزرگ می‌شد تا این که  به تازگی پس از مراجعه به پزشک و گرفتن عکس اشعه ایکس، متوجه یک شیء عجیب در پشتش شد. او می‌گوید: «ابتدا  پزشک آن چه را که دیده  بود باور نکرد و از من خواست که تصویربرداری دیگری را انجام دهم . چندین بار فرایند اشعه ایکس را انجام دادم تا بالاخره پزشکان مطمئن شدند.»


  عمل جراحی،بیرون آوردن چاقو


پزشکان معتقدند که روند برداشتن این قطعه آهن بسیار سخت و خطرناک بوده و ممکن است باعث آسیب‌های جدی شود. برخی از متخصصان می‌گویند:« این چاقو در نزدیکی نخاع قرار دارد و بنابراین این عمل یک کار پزشکی بسیار پیچیده بوده و ممکن است عواقب وخیمی مانند فلج شدن این مرد را در پی داشته باشد.»اما  این مرد تصمیم خود را گرفته است و می‌خواهد از دست این چاقو خلاص شود.


  علم در این باره چه می‌گوید؟


یکی از عوارض نادر اعمال جراحی باقی ماندن جسم خارجی در حفره های بدن است که منجر به مشکلاتی برای بیمار می شود. «گوسیپیبوما»  یک عارضه نادر جراحی است که شامل یک توده یا ضایعه سیستیک، در بدن بیمار است. باقی ماندن جسم خارجی منجر به ایجاد توده، فیستول، آبسه و انسداد بعد از عمل جراحی  می شود و از طریق بررسی های رادیولوژیک تشخیص داده می شود.درخصوص این فرد احتمال داده می‌شود با توجه به تشخیص‌های اشتباه پزشکان درباره بیماری روده بزرگ قرص‌هایی که مصرف کرده‌ است دارای آنتی بیوتیک و مسکن بوده و مانع از عفونت در بدن او شده ‌است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =