چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
کد خبر: 340425

تحقیقات جدید نشان می‌دهد بزرگسالانی که به کووید ۱۹ مبتلا می‌شوند، تقریباً تا ۵۰۰ روز پس از عفونت، آنتی‌بادی‌ها در خونشان در گردش هستند.

دوام آنتی بادی های کووید ۱۹ چقدر است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ، «مایکل سوارتز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تگزاس، می‌گوید: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که سطح آنتی بادی‌ها در افرادی که قبلاً به ویروس آلوده شده بودند در ۱۰۰ روز اول پس از عفونت افزایش می‌یابد و سپس به تدریج طی ۵۰۰ روز آینده و بعد از آن کاهش می‌یابد.»

به گزارش هلث دی نیوز،برای مطالعه جدید، محققان داده‌های بیش از ۵۷ هزار داوطلب بالای ۲۰ سال را که در نظرسنجی ثبت نام کرده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. این نظرسنجی در اکتبر ۲۰۲۰ برای پیگیری وضعیت آنتی بادی کووید ۱۹ در طول زمان راه اندازی شد.

محققان نمونه خون جمع آوری شده از شرکت کنندگان را بین ۱ اکتبر ۲۰۲۰ و ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ بررسی کردند.

طبق گزارش، در حالی که نتایج فردی بر اساس سن، وزن، استعمال سیگار و شدت عفونت متفاوت بود، همه داوطلبان کاهش مشابهی در آنتی‌بادی‌ها داشتند.

با وجود اینکه آنتی‌بادی‌ها می‌توانند تقریباً ۱.۵ سال پس از عفونت کووید ۱۹ دوام بیاورند، سوارتز تأکید کرد که واکسیناسیون بهترین محافظت را در برابر ابتلاء به عفونت، عفونت مجدد و بستری شدن در بیمارستان فراهم می‌کند.

وی افزود: «ما می‌دانیم که نرخ ابتلاء به عفونت مجدد یا بستری شدن در بیمارستان پس از واکسینه شدن بسیار کمتر از واکسینه نشدن است، بنابراین، اگر واکسن نزده اید، اکنون زمان انجام آن است.»

تحقیقات قبلی نشان داد که کودکان حداقل هفت ماه پس از ابتلاء به کووید ۱۹ دارای آنتی بادی در گردش در خون شأن بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =