دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی گفت: تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن نظرات کارشناسان و دلسوزان حوزه سلامت دهان و دندان باعث تهدید سلامت جامعه خواهد شد.

مصوبه افزایش ظرفیت دندان پزشکی مشروط بر موافقت رئیس جمهور

به گزارش سلامت نیوز، کدخدازاده دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی در واکنش به افزایش ٩٠ درصدی ظرفیت پذیرش دندانپزشکی در ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: بهتر است در تصمیم گیری‌ها نظر کارشناسی متخصصان آن حوزه ملاک عمل قرار گیرد. تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن نظرات کارشناسان و دلسوزان  حوزه سلامت  دهان و دندان باعث تهدید سلامت جامعه خواهد شد.

کدخدازاده گفت: مشکل اینجاست که تاوان تصمیم های غلط را مردم خواهند پرداخت. بارها توضیح داده ام که افزایش تعداد دندانپزشک نه تنها باعث ارتقاء سلامت دهان و دندان نخواهد شد بلکه با کاهش کیفیت آموزش از یکسو و افزایش درمان‌های القایی از سوی دیگر، سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.

او گفت: بهتر است تصمیم گیران به نظرات کارشناسان توجه کنند و برای کاهش پرداخت از جیب مردم قدم بردارند.  ساده انگارانه است که بخواهیم مشکل سلامت دهان و دندان جامعه را با افزایش ظرفیت دندانپزشکی حل کنیم.

کدخدازاده گفت: در حال حاضر شرایط دانشکده های دندانپزشکی خوب نیست و دانشگاهیان گله مند هستند. اجازه بدهید نخبگان و دانشگاهیان و متخصصان حوزه سلامت برای سلامت جامعه تصمیم بگیرند.

در جلسه نقشه جامع ستاد علمی کشور افزایش ٩٠ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد که این مصوبه نیاز به تصویب در جلسه با حضور سران قوا و موافقت رییس جمهور دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =