«مرد جوان در دریا مصدوم شده بود و آتش‌نشانان وسیله‌ای برای انتقال و نجاتش نداشتند. وقتی من این صحنه را دیدم با استفاده از پنل بُردم سراغ او رفتم و شناگر مصدوم را به ساحل منتقل کردیم.» این حرف‌های پسر 12ساله‌ای است که چند روز قبل با شجاعت باعث نجات و انتقال یک حادثه دیده در سواحل کیش شد.

پسر 12ساله فرشته نجات شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،اما او چطور متوجه این حادثه شد و چگونه توانست جان یک نفر را نجات دهد؟ این پسر 12ساله که کیان علی‌محمدی نام دارد و از 5سال قبل همراه خانواده‌اش در جزیره کیش زندگی می‌کند از حدود یکسال قبل به ورزش‌های آبی علاقه‌مند شد و با تشویق پدر و مادرش دوره‌های مختلفی را گذراند. او روز شنبه این هفته وقتی سوار بر دوچرخه‌اش شده بود تا به کلاسش برود متوجه چند خودروی آتش‌نشانی، اورژانس و پلیس شد که در ساحل توقف کرده بودند. ظاهرا اتفاقی افتاده بود و آنها قصد کمک به یک حادثه دیده را داشتند. کیان هم کنجکاو شد و جلو رفت تا درباره حادثه‌ای که رخ داده پرس و جو کند.

او فهمید که 3مرد جوان با هم مسابقه شنا گذاشته بودند اما یکی از آنها دچار حادثه شده است. آنطور که او متوجه شد آنها تا لنجی که در فاصله حدود 500متری ساحل قرار داشت مسابقه گذاشته بودند و قرار بود از روی لنج دوباره به دریا پریده و تا ساحل شنا کنند. 2نفر از آنها توانسته بودند خودشان را به ساحل برسانند؛ اما سومین نفر مصدوم شده و در همانجا گرفتار شده بود.

دوستان جوان حادثه دیده که خودشان نمی‌توانستند او را به ساحل منتقل کنند از گروه‌های امدادی درخواست کمک کرده بودند. پسر نوجوان وقتی از ماجرا با خبر شد کنجکاوی‌اش بیشتر شد. با وجود اینکه آتش‌نشانان دقایقی بعد خودشان را به فرد حادثه دیده رسانده بودند و او نیاز به کمک‌های پزشکی فوری داشت اما آنها وسیله‌ای برای انتقال او به ساحل نداشتند.

در این شرایط بود که کیان تصمیم گرفت به آنها کمک کند. او ابتدا با مربی‌اش هماهنگ کرد و در ادامه با استفاده از پنل برد خیلی سریع خودش را به جوان حادثه‌دیده رساند. این مرد از ناحیه کمر به‌شدت آسیب‌دیده بود و آتش‌نشانان او را روی برانکارد قرار داده بودند. در این شرایط بود که جوان حادثه‌دیده روی پنل برد کیان گذاشته شد و او با استفاده از این وسیله ورزشی توانست مصدوم را به ساحل منتقل کند. در آنجا نیروهای امدادی که انتظار مصدوم را می‌کشیدند او را با استفاده از آمبولانس به مرکز درمانی انتقال دادند.


حالا کیان، همان پسر شجاع و فداکار چند روز پس از حادثه  جزئیات بیشتری از حادثه را بازگو می‌کند و می‌گوید: اگر باز همچنین صحنه‌ای را ببیند حتما به فرد حادثه دیده و امدادگران کمک خواهد کرد. او ادامه می‌دهد: من و پدر و مادرم از 5سال قبل کیشوند شده‌ایم و در جزیره زندگی می‌کنیم. من امسال قرار است به کلاس هفتم بروم و از یکسال قبل ورزش‌های آبی مثل شنا و پدل برد را شروع کردم و علاقه زیادی به این ورزش‌ها دارم.


او درباره روز حادثه می‌گوید: آن روز سوار دوچرخه بودم و عجله داشتم تا زودتر به کلاسم برسم که متوجه شدم حادثه‌ای اتفاق افتاده است. جوانی در نزدیکی لنجی که وسط دریا بود مصدوم شده بود و با اینکه آتش‌نشانان به او رسیده بودند اما وسیله‌ای برای انتقال‌اش نداشتند. من هم وقتی این صحنه را دیدم با پنل بردم خودم را به آنها رساندم. مصدوم مردی حدود 40ساله بود که از ناحیه کمر آسیب دیده بود. آتش‌نشانان او را روی پنل برد گذاشتند و من هم خودم در آب پریدم و پنل برد را با شنا تا ساحل کشیدم و امدادگران او را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند.


کیانِ 12ساله درباره انگیزه‌اش از این کار می‌گوید: هدف من فقط کمک کردن بود. اگر خدای نکرده باز هم اتفاقی بیفتد حتما کمک می‌کنم. در این مدت از پدر و مادرم و مربیانم یاد گرفته‌ام که باید به همه کمک کنم. یکی از مربیانم به نام آقای شالی، در این یک‌سال نکات زیادی را به من یاد داده‌اند و از اینکه توانسته‌ام در نجات یک حادثه دیده نقش کوچکی داشته باشم خوشحالم. آن روز مصدوم و دوستانش از من تشکر کردند اما من این کار را فقط برای رضای‌خدا انجام دادم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =