خودروی سمند در سراشیبی خیابان به حرکت افتاده بود و دختربچه 6ساله در عقب ماشین را باز کرده و از ترس جیغ می‌کشید. هیچ‌کس جز او داخل ماشین نبود و هر لحظه به سرعت ماشین افزوده می‌شد تا اینکه سرباز وظیفه‌شناس کلانتری با دیدن این صحنه به کمک دختربچه رفت و در آخرین ثانیه‌ها توانست با فداکاری ماشین را متوقف و از بروز حادثه‌ای هولناک جلوگیری کند.

نجات دختر 6ساله در ماشین بدون راننده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، این اتفاق بعد از ظهر شنبه گذشته در یکی از محله‌های خیابان آزادگان کرمانشاه رخ داد. حادثه در منطقه‌ای رقم خورد که خیابان‌های آن به‌دلیل قرار گرفتن بر تپه‌ها شیب زیادی دارند و همین شیب زیاد می‌توانست باعث وقوع حادثه‌ای دلخراش شود.


آن روز زن جوانی به همراه 2دختر 11و 6ساله‌اش سوار بر خودروی سمندشان راهی خرید شده بود که در یکی از همین خیابان‌ها، توقف کرد و ترمز دستی را کشید. درحالی‌که ماشین روشن بود، زن جوان برای خرید پیاده شد و همزمان دختر 11ساله وی نیز که روی صندلی جلو نشسته بود، در ماشین را باز کرد تا به همراه مادرش به مغازه برود. زن جوان فقط چند قدم از ماشین فاصله گرفته بود که ناگهان حادثه‌ای هولناک رخ داد. ترمز دستی به خوبی عمل نکرد و ماشین که در شیب خیابان پارک شده بود به سمت عقب شروع به حرکت کرد. همین باعث شد دختر 11ساله که در حال پیاده شدن از ماشین بود ناگهان تعادلش را از دست بدهد و روی زمین بیفتد.

با فریاد بلند او، مادرش متوجه حادثه شد اما دیر شده بود. ماشین شروع به حرکت کرده بود و این در حالی بود که دختربچه 6ساله خانواده هنوز روی صندلی عقب بود. دختر خردسال که به وحشت افتاد بود، گریه می‌کرد و جیغ می‌کشید و حتی در عقب ماشین را هم باز کرد اما سرعت ماشین باعث شد که جرأت نکند خودش را به بیرون پرت کند. در این شرایط بود که هر لحظه احتمال می‌رفت حادثه‌ای هولناک رقم بخورد.

فرشته نجات


همزمان با این اتفاق، سروان محمد رضازاده و سرباز وظیفه شهروز قادرپناهی سوار بر خودروی کلانتری آزادگان کرمانشاه در حال گشتزنی بودند که متوجه ماجرا شدند. صدای جیغ دختر 6ساله در خیابان می‌پیچید و خودروی سمند که حالا بر سرعتش افزوده شده بود بعد از برخورد با جدول کنار خیابان تغییر مسیر داده و به سمت خودرویی می‌رفت که کمی جلوتر پارک بود و 2کودک خردسال داخلش بودند.


سرباز قادرپناهی که پشت فرمان ماشین کلانتری بود، به سرعت ماشین را پارک کرد و به همراه سروان رضازاده پیاده شدند. سرباز جوان شروع به دویدن به سمت ماشین سمندی کرد که بدون راننده در شیب خیابان در حرکت بود و همزمان سروان رضازاده اقدام به مسدود کردن مسیر کرد تا اجازه ندهد خودروی دیگری وارد خیابان شده و با این خودرو برخورد کند.

سرباز کلانتری با همه توانی که داشت به سمت سمند دوید و وقتی به نزدیکی آن رسید به سمت در راننده که شیشه آن پایین بود رفت و با جهشی سریع خود را از پنجره به داخل ماشین پرت کرد و توانست ترمز دستی ماشین را بکشد و دست دیگرش را روی ترمز فشار دهد. همین عکس‌العمل او باعث شد ماشین سمند درست در چند قدمی خودرویی که 2کودک داخل آن بودند توقف کند و از وقوع حادثه‌ای دلخراش جلوگیری شود.

به‌گفته سرهنگ علی‌رضا دلیری، فرمانده انتظامی شهر کرمانشاه، این ۲ همکار وظیفه شناس و شجاع موفق شدند به هر شکل ممکن خودروی سمند را که در سراشیبی هر لحظه بر سرعت آن افزوده می‌شد متوقف و جان دختر بچه را از خطر حتمی نجات دهند. وی ادامه داد:‌ مردمی که آن روز شاهد این صحنه بودند با متوقف شدن ماشین برای مأموران کلانتری دست زدند و از آنها تشکر کردند. از سوی دیگر خانواده کودک خردسال نیز با حضور در کلانتری ضمن نصب بنر تقدیر و تشکر، عنوان کردند که جان دختر خود را مدیون شجاعت مثال‌زدنی مأموران پلیس هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =