وزیر بهداشت با بیان اینکه از مشکلات اصلی حوزه سلامت در کلانشهر تهران این است که نسبت عادلانه‌ای بین تراکم جمعیت و پراکندگی مراکز درمانی وجود ندارد؛ گفت: به طوری که تراکم جمعیت در جنوب تهران بیشتر است ولی مراکز بیمارستانی و درمانی بیشتر در شمال شهر قرار دارند.

پراکندگی مراکز درمانی در تهران عادلانه نیست

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین‌اللهی در آیین بهره‌برداری از مرکز آموزشی، درمانی فیروزآبادی شهرری ادامه داد: وزارت بهداشت دولت سیزدهم طرح «عدالت و تعالی نظام سلامت» را در دستور کار قرار داده واصلاح چنین نارسایی هایی از اهداف آن است.

وزیر بهداشت با اشاره به بهره‌برداری از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی فیروزآبادی گفت: این مرکز قبلا افتتاح شده ولی تجهیز نشده بود و با تجهیز آن امروز شاهدیم که ۲۵۰ تخت بیمارستانی به شهرری اضافه شد و این مرکز از این پس با ۵۴۵ تخت بیمارستانی در خدمت مردم این منطقه خواهد بود.

عین‌اللهی بیان کرد: شهرری از مناطقی است که مردم متدین آن همواره در خدمت اسلام و انقلاب بوده اند و شایستگی هرگونه خدمت به ویژه افزایش دسترسی بیشتر به امکانات و خدمات سلامت را دارند.

وی با بیان این که شهرری با وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی( ع) می تواند پایگاه سلامت معنوی قلمداد شود، گفت: دانشجویان و اساتید در این منطقه می توانند از آموزش تخصصی و پرورش معنوی به طور همزمان برخوردار شوند. هفته گذشته نیز مراسم فارغ التحصیلی ۶۰۰ دانشجو را در حرم امام رضا(ع) برگزار کردیم و دانشجویان سوگند پزشکی شان را در محضر امام هشتم قرائت کردند.

عین اللهی یادآور شد: امیدواریم مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی فیروزآبادی شهرری که اکنون با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات مختلف و نیز رشته‌ها و مراکز متنوع آموزشی و درمانی به یک مرکز جامع تبدیل شده است بتواند با توسعه بیشتر و راه اندازی مرکز جراحی قلب به مرکزی نمونه در ایران و منطقه تبدیل شود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار خود با ۹ وزیر بهداشت کشورهای منطقه در اجلاس سازمان بهداشت جهانی در سوییس گفت: به جرات می گویم ایران هم اکنون پیشرفته ترین کشور منطقه در حوزه سلامت است؛ در حالی که پیش از انقلاب رشته های تخصصی وجود نداشتند و پزشکان برای درمان از خارج می آمدند و حال آن که امروز در تمام رشته‌های تخصصی فعال هستیم و بهترین دانشجویان و استادان را تربیت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه کنترل بیماری کرونا در ایران با مشارکت مردم و ایثار کادر سلامت بسیار موفق انجام شد و از بهترین کشورهای دنیا در این زمینه هستیم، در حالی که کشورهای پیشرفته‌ای مثل آمریکا، ایتالیا و آلمان روزانه با صدها مرگ و میر روزانه کرونا مواجهند.

وی افزود: برای ماندگاری پزشکان متخصص در شهر ری برنامه‌هایی در دست اقدام است که امیدواریم با کمک نهادها و مسئولان منطقه بتوانیم برای کارکنان، پزشکان و استادان در این منطقه، منازل سازمانی مناسب ساخته شود.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه در شهرری، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری، فرماندار شهرری، شهردار شهرری، رییس اوقاف شهرری و رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران حضور داشتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =