سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
کد خبر: 343180

سرپرست فرمانداری رفسنجان با تایید قتل 10 نفر در نزاع شخصی توسط یک تبعه افغانستان گفت: عصر یکشنبه‌ یک تبعه بیگانه اهل افغانستان 10 نفر را به‌دلیل اختلافات شخصی در نوق رفسنجان به قتل رساند و ساعتی بعد در حال خروج از استان توسط پلیس دستگیر شد.

قتل 10نفر در نزاع شخصی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی، حسین رضایی اظهارداشت: محل نزاع در باغ‌های کشاورزی منطقه بوده است. وی با اشاره به اینکه در این حادثه ضارب با چاقو 6 تبعه افغانستانی و چهار نفر ایرانی را به قتل رساند، افزود: قاتل در حال فرار و خروج از استان کرمان بود که توسط عوامل پلیس در شهرستان انار دستگیر می‌شود. به گفته رضایی، ضارب هنگامی‌که در مرحله دستگیری بوده خودزنی می‌کند که جراحت وی سطحی بوده است.

وی با بیان اینکه علت این حادثه اختلافات شخصی اعلام شده، افزود: ضارب از تعادل روحی و روانی برخوردار نبوده است. به‌گفته این مسئول یک نفر نیز در جریان این حادثه زخمی شده که درمان وی در بیمارستان در حال انجام است.

علت شروع حادثه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه حادثه ابعاد امنیتی نداشت، گفت: شروع ماجرا که در نهایت به قتل 10 نفر از اتباع و چند نفر ایرانی انجامید با نزاع بین اتباع افغان در نزدیکی چاه آب کشاورزی بوده است. رحمان جلالی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه جلسه شورای تامین شهرستان نیز با فوریت تشکیل و ابعاد مختلف حادثه بررسی شد، اظهارداشت: در یک نزاع حوالی چاه موتور کشاورزی احمدآباد شور در رفسنجان یک تبعه غیرمجاز افغانستانی به‌دنبال اختلاف شخصی بین چند نفر دیگر از اتباع ابتدا 2 نفر از کارگران موتور را با چاقو به قتل می‌رساند.

وی افزود: در این حین تعدادی ایرانی هم که در محدوده زمین‌های کشاورزی حضور داشتند با ضربات چاقو به قتل می‌رسند. جلالی توضیح داد: با شروع این ماجرا اتباع افغان دیگری نیز هم در محل حضور می‌یابند و در مجموع 6 نفر از اتباع و چهار نفر افراد ایرانی به قتل می‌رسند. به گفته وی، با اقدام قاطع و فوری ماموران پلیس، به محض اطلاع از حادثه، اقدام برای بازداشت قاتل که متواری شده بود شروع و برادر وی نیز همان ابتدا بازداشت می‌شود.

جلالی اظهارداشت: برادر قاتل مدعی شده ضارب مشکلات روحی روانی و اعتیاد داشته، در افغانستان نیز جزو دسته اراذل و مخلان امنیت بوده است و حتی خانواده خود و سایر اتباع را به قتل تهدید کرده بوده است. معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: برخی افراد به قتل رسیده از خویشاوندان قاتل و تبعه افغان هستند.

وی با بیان اینکه با بررسی همه ابعاد موضوع مشخص شد حادثه به هیچ وجه ابعاد امنیتی نداشته است، تصریح کرد: اختلاف قبلی بین اتباع که برخی از آنان به‌عنوان کارگر کار می‌کرده‌اند جرقه شروع این ماجرا را زده و موضوع ارتباطی به مردم ایران نداشته است. به‌گفته وی، قاتل که قبل از خروج از استان در شهرستان انار توسط ماموران انتظامی بازداشت شده قبل از بازداشت اقدام به خودزنی نیز کرده بوده است. جلالی اضافه کرد: یک نفر نیز در این حادثه زخمی شده که تحت درمان قرار دارد و حال وی مساعد گزارش شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =