سلامت نیوز : در پی تیرباران شدن و شهادت محیط بان دربند برومند نجفی در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه و پس از پایان جلسه اعاده دادرسی، به دست پدر شکارچی مقتولی که در درگیری با محیط بانان به طور غیرعمدی کشته شده بود، جمعی از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست کشور با انتشار نامه ای اصلاح  فوری قوانین و مقررات حمایت از محیط بانان را درخواست کردند.

 اصلاح فوری قوانین و مقررات حمایت از محیط بانان

در بخشی از این نامه می خوانیم:« عدم دریافت حمایت‌های قانونی در شرایط سخت و طاقت فرسای کاری، فقدان آموزش های اصولی و کامل و همچنین نبود حمایت‌های روحی و روانی ضروری برای محیط بانان این مرز و بوم، هر روز سینه یکی از حافظان و عاشقان طبیعت را می شکافد و غمی بر آلام همه دوستداران طبیعت اضافه می‌کند. این عوامل و بسیاری عوامل دیگر که شاید جایگاه طرح آنها در چنین بیانه‌ای نباشد باعث از دست دادن جان های عزیز و عاشقی شده و محیط زیست کشور را از نعمت داشتن آنها محروم کرده است.»

متن کامل نامه در ادامه منتشر می شود.

به نام خدا

انالله و انا الیه راجعون؛

عرض تسلیت به مناسب عروج شهادت گونه همکار ارجمندمان محیط بان "برومند نجفی" در عرصه حفاظت از محیط زیستِ کشورِ عزیزمان ایران

پس از مدت ها تلاش و کوشش مسئولان و بستگان محیط بان برومند نجفی، هزار امید زنده شده بود تا سایه اعدام از سر همکار گرامیمان کم شود، در کمال ناباوری، در حالی که با دستان بسته توانی برای دفاع از خود نداشت مظلومانه از بین‌مان پر کشید و داغ رفتن شهادت گونه اش را بر دل ما و عزیزانش نشاند.

عدم دریافت حمایت‌های قانونی در شرایط سخت و طاقت فرسای کاری، فقدان آموزش های اصولی و کامل و همچنین نبود حمایت‌های روحی و روانی ضروری برای محیط بانان این مرز و بوم، هر روز سینه یکی از حافظان و عاشقان طبیعت را می شکافد و غمی بر آلام همه دوستداران طبیعت اضافه می‌کند. این عوامل و بسیاری عوامل دیگر که شاید جایگاه طرح آنها در چنین بیانه‌ای نباشد باعث از دست دادن جان های عزیز و عاشقی شده و محیط زیست کشور را از نعمت داشتن آنها محروم کرده است.

در این واقعه تلخ تا کنون دو انسان جان خود را از دست داده‌اند و ممکن است انسان دیگری به خاطر کشتن محیط‌ بان نجفی، جان خود را از دست بدهد. اگر چه امید داریم که خانواده محترم برومند نجفی همانند فرزند عاشقشان با بذل عشق به همنوع خویش، این چرخه نامیمون را بشکنند.

این واقعه ناگوار دردی سنگین بر دل خانواده محترم نجفی و خانواده بزرگ محیط زیست کشور و تمامی دوست‌داران طبیعت ایران نشاند و داغ 145 محیط بان عزیز از دست رفته را تازه نمود. اگرچه راهی برای جبران جان‌های عزیز از دست رفته‌مان نداریم ولی همانند همیشه امید داریم که این واقعه تلخ، تلنگری بر اصلاح فوری قوانین و مقررات حمایت از این حافظان طبیعت باشد.

ما کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست کل کشور ضمن ابراز همدلی و همدردی با خانواده محترم برومند نجفی و کلیه عاشقان طبیعت ایران، خواستار همکاری همه ارکان حاکمیت برای ایجاد تغییرات جدی در راستای ارتقای همه جانبه جایگاه سازمان حفاظت محیط زیست و تقویت نقش حاکمیتی و نظارتی این سازمان، حمایت همه جانبه ضابطان قضایی در انجام وظایف و ماموریت‌های محوله و رسیدگی به وضعیت حقوقی و معیشیتی محیط بانان کشور می باشیم و یقین داریم که بقای این مرز و بوم در بقای محیط زیست کشور است و لاغیر.

کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست کل کشور

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =