دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
کد خبر: 344791

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۱۷ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۳۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۳۰ هزار و ۹۰۰ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.

جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق ارقام به روز شده این پاندمی در کشورهایی که همچنان درگیر آن هستند، در حال حاضر سه کشور با بالاترین آمار ابتلا از سه قاره مختلف شامل ایالات متحده از قاره آمریکا، هند از آسیا و فرانسه از اروپا هستند.

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۷,۵۰۹,۴۳۶ ۱,۰۷۸,۶۶۳
۲ هند ۴۴,۵۳۹,۰۴۶ ۵۲۸,۳۵۵
۳ فرانسه ۳۴,۹۱۶,۳۸۴ ۱۵۴,۶۷۲
۴ برزیل ۳۴,۶۲۹,۷۵۹ ۶۸۵,۴۲۲
۵ آلمان ۳۲,۶۸۰,۳۵۵ ۱۴۸,۹۳۳
۶ کره جنوبی ۲۴,۴۱۳,۸۷۳ ۲۷,۸۶۷
۷ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ ۱۸۹,۴۸۴
۸ ایتالیا ۲۲,۱۶۱,۰۱۶ ۱۷۶,۵۷۸
۹ ژاپن ۲۰,۶۹۹,۴۶۷ ۴۳,۷۵۴
۱۰ روسیه ۲۰,۴۳۹,۰۹۵ ۳۸۶,۰۴۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۲ هزار و ۸۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۰۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =