وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در رابطه با تجهیز اورژانس‌های ۱۱۵ در سراسر کشور گفت: خوشبختانه در آخرین نشست هیات دولت تصویب شد ۱۰۰۰ آمبولانس جدید به ظرفیت موجود در کشور تزریق شود که بخش قابل توجهی از آن سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

 ۱۰۰۰ آمبولانس و ۷۰ موتورآمبولانس به ظرفیت اورژانس کشور اضافه خواهد شد 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بهرام ‌عین‌اللهی امروز، ۲۸ شهریور، در جریان افتتاح اتاق عمل و ICU بیمارستان طالقانی و بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز درمانی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در رابطه با تجهیز اورژانس‌های ۱۱۵ در سراسر کشور گفت: از مجموع هفت دستگاه اتوبوس‌آمبولانس جدید یک دستگاه و از مجموع ۷۰ موتورآمبولانس هم ۱۰ دستگاه سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی افزود: خدماتی که در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سلامت در مشهد ارائه می‌شود، تنها برای مشهدی‌ها و خراسانی‌ها نیست بلکه تمام ایرانی‌ها و غیر ایرانی‌ها از آن بهره می‌برند که یک نمونه بارز آن جایگاه ویژه این شهر در حوزه گردشگری سلامت بوده و به همین جهت وظیفه خود می‌دانیم که زیرساخت‌های سلامت شهر امام رضا(ع) آنگونه که باید تقویت نماییم تا بهترین نوع خدمت در حوزه‌های بهداشت، دارو و درمان به زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها ارائه شود.

عین‌اللهی با تاکید بر اینکه برای ما سلامت زائر بسیار مهم است، گفت: البته امیدواریم تمام زائران و مجاوران امام مهربانی‌ها در سلامت کامل باشند و نیازی به دریافت خدمات درمانی نداشته باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از بهترین‌های دانشگاه‌های کشور در حوزه سلامت بوده و خوشبختانه نگرانی‌های دیگر مناطق کشور در نقاط مرزی را در خراسان رضوی نداریم اما باید جهت خدمت بیش از پیش به زائر و مجاور امام رضا(ع) تلاش دوچندان شود.

عین‌اللهی با بیان اینکه ماموریت ویژه روزهای پایانی ماه صفر با همکاری تمامی مجموعه‌ها اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: با همکاری سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، آستان قدس رضوی، جمعیت هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، کانکس‌ها، سوله‌ها و پایگاه‌های سلامت و اورژانس دایر می‌شود و در این خصوص باید بگوییم که یکی از بیمارستان‌های مجهز و پیشرفته در مسیر زائران پیاده هم مرکز درمانی طالقانی است که از امکانات بسیار خوبی در مسیر خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام هشتم(ع) برخوردار است.

وی تاکید کرد: امسال ۱۰ هزار تخت درمانی در سطح کشور تجهیز شده است. کاری که به راحتی قابل انجام نیست و در ماه‌های اخیر، تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته تا بیمارستان طالقانی بتواند به‌ خوبی کمک حال زائران پیاده امام رضا(ع) باشد تا اگر زوار دچار مشکل شدند، بلافاصله خدمت مورد نیاز را دریافت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه خادمان سلامت همواره و به‌ طور ۲۴ ساعته در خدمت مردم هستند، بیان کرد: معتقدیم خستگی برای کادرهای بهداشت، دارو و درمان معنا ندارد و تمام نیروها به محض بازگشت از ماموریت اربعین حسینی در عراق خود را برای ماموریت ویژه مشهد و شهادت امام رضا(ع) آماده کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =