شیوع کرونا تغییرات بسیاری در نحوه کار و ارتباط کسب و کارها به وجود آورد. این بحران نشان داد برای تاب آوری در پساکرونا باید انعطاف پذیر بود.

دوران کرونا چه تاثیری بر کسب و کارها گذاشته است؟

به گزارش سلامت نیوز دکتر جواد طلسچی یکتا ، مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان طی یادداشتی به سلامت نیوز نوشت : با شروع همه گیری و اوج گرفتن کرونا، جهان تغییر کرد و این تغییر صدمات زیادی به بسیاری از کسب و کارها وارد آورد. در حالی که بسیاری از شرکت ها در این دوران ورشکسته شدند. چگونه برخی از کسب و کارها می توانند در مقابل شرایط تغییر یافته و در این دوران پساکرونا تاب آورند؟ و کرونا چه تاثیری بر زندگی ما گذاشته و تاب آوری در پساکرونا برای کسب و کارها چگونه ممکن می شود؟

پساکرونا و تاب آوری؛ جهان جهان بعد از کرونا چه تغییری کرده است؟

  • ایجاد تغییرات در سبک زندگی، نگرش و رفتار
  • ایجاد تغییرات در شکل و مدل های کسب و کارها برای تاب آوری در پساکرونا
  • از بین رفتن اعتماد به شکست ناپذیری بشریت و دولت ها
  • تاکید بر زندگی و کار دیجیتال برای تاب آوری در پساکرونا

تاب آوری در پساکرونا برای کسب و کارها

مهم ترین ویژگی که کسب و کارها به نیاز مبرم خود به آنها برای تاب آوری در پساکرونا و شرایط محتمل مانند آن پی بردند انعطاف پذیری بود.

مهم ترین انعطاف پذیری های کسب و کارها برای تاب آوری در پساکرونا را می توان دو مورد زیر دانست:

تغییر در نحوه ارتباط کسب و کارها.

با وقوع اتفاقاتی مانند خانه نشینی ها و قرنطینه اصلی ترین تغییر ما در دوران پساکرونا تغییر در نحوه ارتباط بین افراد و کسب و کارها است. همچنین تغییراتی که کرونا در رفتار، فرهنگ و نگرش ما به زندگی ایجاد کرد باعث تغییر در رفتار ما در نوع خرید و مصرف محصولات شد.

تغییر در نحوه کار کسب و کارها.

تغییر مهم بعدی برای کسب و کارها در دوران پساکرونا تغییر در نحوه کار بود. بک راه تاب آوری در پساکرونا انعطاف پذیری هایی است که کسب و کارها در نجوه کار کارمندان شان مانند چیدمان محل کار و دورکاری پدید می آوردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =