کراک های موجود در کشور 150 برابر هروئین کشنده هستند

۱۳۸۶/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3462
کراک های موجود در کشور 150 برابر هروئین کشنده هستند

 
به گزارش سلامت نیوز دکتر مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از ورود و توزیع سریع مشروبات الکلی و کراک در سطح جامعه گفت: مشروبات الکلی و مخدرهای صنعتی بلافاصله پس از تولید در مدت زمانی کوتاه وارد کشور و توزیع می شود و مسئولان نیز توضیح قابل قبولی در این خصوص ندارند.

وی تصریح کرد: کراک های موجود در کشور 150 برابر هروئین قدرت تخریبی بر فکر ، مغز و اعصاب دارد و حتی منجر به مرگ های فجیعی می شود.

ابهری افزود: بررسی ها نشان می دهد 2 درصد جوانان سابقه مصرف تفننی کراک را دارند و این هشداری جدی برای جامعه محسوب می شود.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی، نارحتی های عصبی، توهم و خود کشی را نتیجه مصرف مواد روان گردان عنوان کرد و گفت: اغلب مصرف کنندگان مخدرهای صنعتی در مدت زمانی کوتاه دچار نارحتی های عصبی و توهم می شوند و برخی از آنان نیز مبادرت به خودکشی می کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه مصرف مخدرهای صنعتی و به خصوص کراک وابستگی روحی به دنبال دارد، بنابراین ترک این مواد کار بسیار مشکل و غیر ممکن برای مصرف کنندگان آن است.

ابهری، نهادهای فرهنگی را پس از خانواده ها مسئول پیشگیری و مقابله با افزایش مصرف مشروبات الکلی و مخدرهای صنعتی عنوان کرد و افزود: آموزش های عمومی از طریق رسانه ها راهکاری کوتاه مدت برای مقابله است که دردی را دوا نمی کند بنابراین ایجاب می کند، پژوهشگران در کنار نهادهای قضائی و انتظامی به صورت یک نهضت ملی و اجتماعی به مقابله با معضل بپردازند .

وی خاطر نشان کرد: جوانان در شرایط حاضر در حاشیه امنیت نیز قرار ندارند و در صورت غفلت به طور حتم این معضل خیل گسترده تری از نسل جوان را نشانه خواهد گرفت.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.92674s, 18q