چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
کد خبر: 346279

اخبار و داستان های بسیاری در مورد افرادی که براثر خنده زیاد جان خود را از دست داده اند شنیده ایم اما دانستن اینکه این مسئله چقدر حقیقت دارد بحث دیگری است.

مرگ بر اثر خنده‌های زیاد؛ واقعیت یا دروغ؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از صدآنلاین، کریسیپوس فیلسوف یونانی، آنقدر به میمونی که انجیر می خورد خندید که مرد.

پارسونز یک کشاورز ایندیانایی، روزی با دوستانش شروع به خنده غیرقابل کنترل کردند و یک ساعت بعد این خنده ها به سکسکه تبدیل شد و در نهایت او بعد از دو ساعت در گذشت.

حدود یک دهه پیش، الکس میچل از نورفولک، در حال تماشای یک سریال طنز بود که شروع به خندیدن کرد و به قدری طول کشید که منجر به مرگ او شد اما این روز ها پزشکان معتقدند که میچل در اثر بیماری قلبی در گذشته است.

پس در واقع این افراد از خنده نمردند بلکه خنده شرایطی در بدن آن ها ایجاد کرد که موجب مرگشان شد. در اصل بعید است که شخصی در اثر خنده بمیرد، مگر این که در آن زمان فرد غذا در دهان داشته باشد و او را خفه کند.

علل اصلی مرگ بر اثر خنده زیاد

دلایل مرگ ناشی از خندیدن زیاد در واقع خود خنده نیست بلکه شرایطی است که بواسطه آن ایجاد می شود، شرایطی که عبارتند از:

حمله آسم

شرایط مختلفی می توانند حملات آسم را تحریک کنند که یکی از این شرایط خندیدن زیاد است. در بعضی از موارد فرد آنقدر می خندد که در پی آن حمله شدید آسم را در بر داشته و مشکل تنفسی پیدا می کند. این اتفاق می تواند به طور جدی تهدید کننده زندگی باشد و باعث نارسایی تنفسی و ایست قلبی شود.


آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی ایجاد یک برآمدگی در رگ های مغز است که می تواند باعث افزایش فشار در جمجمه شود و در نتیجه اکسیژن به مغز کم می رسد و فرد دچار کما و حتی مرگ خواهد شد.

خفگی

آیا تا به حال آنقدر خندیده اید که نتوانید نفس بکشید؟ خندیدن بیش از حد ممکن است گاهی منجر به خفگی شود. در واقع خنده می تواند باعث شود که فرد نتواند نفس بکشد و این کمبود اکسیژن باعث مرگ شود.

تشنج مغزی و عصبی

این نوع تشنج به دلیل اختلال در هیپوتالاموس مغز است. این نوع تشنج به دلیل ارتباطشان با خنده غیر قابل کنترل و خنده در خواب، بسیار منحصر به فرد هستند. در این بیماری شخص به طور ناگهانی و با شدت زیاد شروع به خنده یا گریه می کند. اکثر این بیماران دارای تومور مغزی هستند.


حرف آخر

در یونان باستان به دلیل کم بودن اطلاعات پزشکی مرگ فیلسوف یونانی به علت خنده گزارش شد، اما امروزه به راحتی می توان بیماری هایی مانند آسم و حمله قلبی را تشخیص داد و اینطور به نظر می رسد که مرگ در اثر خنده یا اصلا وجود ندارد و یا بسیار نادر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha