بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۲ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۳۶ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۴ هزار و ۹۴۰ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

آمار جهانی کرونا؛ ایالات متحده رکورد ابتلای ۱۰۰ میلیونی زد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴۱ هزار و ۴۸۰ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۲ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۱۵۶,۳۲۵ ۱,۱۰۲,۴۳۹
۲ هند ۴۴,۶۶۹,۵۲۷ ۵۳۰,۵۵۳
۳ فرانسه ۳۷,۲۸۷,۵۴۷ ۱۵۸,۱۶۳
۴ آلمان ۳۶,۲۰۵,۴۰۵ ۱۵۶,۶۱۳
۵ برزیل ۳۵,۰۳۹,۶۱۴ ۶۸۸,۹۵۸
۶ کره جنوبی ۲۶,۵۱۲,۷۵۴ ۲۹,۹۹۰
۷ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ ۱۸۰,۵۱۸
۸ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ ۱۹۶,۲۴۱
۹ ژاپن ۲۳,۶۰۴,۱۷۶ ۴۸,۰۵۸
۱۰ روسیه ۲۱,۵۲۵,۵۶۷ ۳۹۱,۳۳۳

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۱۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =