شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
کد خبر: 347443

مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اشاره به کاهش مراجعات مردم به مراکز اهدای خون در پی شیوع آنفلوانزا و سرمای هوا، از پایتخت نشینان خواست که به یاری بیماران نیازمند به خون بشتابند.

فراخوان برای اهدای خون در روزهای سرد سال

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان تهران، ‌دکتر سید منتظر شُبّر با تاکید بر نیاز روزانه بیماران به خون و فرآورده‌های خونی، گفت: حضور و مشارکت مستمر مردم به ویژه جوانان می تواند ما را در حفظ ذخایر مناسب و مطلوب برای تامین خون مورد نیاز بیماران کمک کند و با توجه به مولفه های اصلی در زندگی ایرانیان که همیشه نمایشگر مهربانی، نوعدوستی و خیرخواهی بوده است، انتظار داریم در مسئله اهدای خون نیز شاهد همراهی و همدلی مستمر کسانی باشیم که نجات جان یک هموطن را تکلیف انسانی و اخلاقی خود می دانند.

وی افزود: بیش از ۱۶۰ بیمارستان و ۲۸ هزار تخت بیمارستانی در سطح پایتخت وجود دارد که نشان دهنده مصرف بالای خون و فرآورده های خونی توسط بیماران است.

شُبّر با اشاره به اینکه سازمان انتقال خون ایران نیز به عنوان تنها متولی و تامین کننده خون و فرآورده های خونی مورد نیاز این مراکز است، اظهار کرد: بیمارانی همچون تالاسمی ها، سرطانی ها، دیالیزی ها و هموفیلی ها به صورت مستمر نیازمند دریافت فرآورده های خونی هستند و به همین دلیل مشارکت مستمر اهداکنندگان خون برای انجام این کار ارزشمند، ضروری محسوب می‌شود.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اضافه کرد: از مردم عزیز به ویژه جوانان و بانوان می خواهیم که با هدف نجات جان بیماران که یک تکلیف اخلاقی و انسانی است، به مراکز ۱۴گانه اهدای خون در سطح پایتخت مراجعه کنند تا مثل همیشه زندگی بخش بیماران عزیزمان باشیم.

وی در پایان گفت: تیم های سیار اهدای خون نیز با هدف تسریع و تسهیل در رفت و آمد مردم به محلات و مناطق مختلف می رود که یکی از برنامه های ما، افزایش تیم های سیار اهدای خون برای خدمت رسانی بیشتر به داوطلبان اهدای خون است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =