عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر اینکه تاکنون ۵۹ نماینده در سامانه جامع قانون گذاری مجلس طرح استیضاح وزیر بهداشت را امضا کرده‌اند و استیضاح همچنان در دستور کار است، گفت: اظهارات معاون پارلمانی در مورد پس گرفتن اغلب امضاها صحت ندارد.

 اختلاف عمیق مجلس با دولت بر سر استیضاح وزیر بهداشت

به گزارش سلامت نیوز، عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در گفت و گو با خانه ملت در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر پس گرفتن اغلب امضاهای استیضاح وزیر بهداشت توسط درخواست کنندگان استیضاح، گفت: اظهارات ایشان صحت ندارد زیرا تاکنون 59 نماینده در سامانه جامع قانون گذاری مجلس طرح استیضاح را امضا کردند البته این طبیعی است که برخی امضای خود را پس بگیرند اما شامل همه نمی‌شود و استیضاح همچنان در دستور کار است.

وی افزود: استیضاح زمانی قابل طرح است که حداقل 10 نماینده آن را امضا کنند اما تعداد امضاکنندگان بسیار بیشتر از این میزان است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: چنین اظهارنظرهای خلافی درست نیست و در گفت و گوی حضوری که امروز با حسینی معاون پارلمانی در مورد این مصاحبه داشتم تمامی تقصیرها را به گردن رسانه ها انداختند و موضوع پس گرفتن اغلب امضاها را تکذیب کردند.

تایید و تکذیب های مکرر درباره استیضاح وزیر بهداشت نشان دهنده اختلاف عمیق بین نماینده های مجلس و دولت درباره عملکرد وزیر بهداشت و استیضاح وی است و به نظر می رسد ادعاهای معاون پارلمانی رییس جمهور درباره پس گرفتن امضای نمایندگان برای تغییر مسیر استیضاح است.

لازم به ذکر است روح الامینی در صحن علنی مجلس اعلام کرده بود اگر استیضاح وزیر اعلام وصول نشود به استعفا از نمایندگی فکر می کند.

همچنین پیش از این جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز از توقف طرح استیضاح وزیر بهداشت در هیات رییسه مجلس انتقاد کرده و گفته بود انتظار داریم هیات رییسه مطابق آیین نامه طرح استیضاح را اعلام وصول کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha