به علت برودت هوا، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان گلستان در دو روز آینده به صورت غیرحضوری و در بستر پیام‌رسان "شاد" برگزار خواهد شد. امتحانات نهایی طبق برنامه و به صورت "حضوری" برگزار می‌شود.

برف مدارس کدام استان‌ها را تعطیل کرد؟ /آخرین وضعیت ساعت کار ادارات‌

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، بارش برف، کاهش دما و یخبندان این روزها سبب غیرحضوری شدن مدارس، دانشگاه‌ها و دورکاری اداره‌های برخی از استان‌های کشور و یا تاخیر در آغاز به‌کار آن شده است.

با توجه به آخرین پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی هوای ۱۹ استان کشور با بارش برف، باران و وزش باد شدید همراه است.

هواشناسی کشور نسبت به کولاک برف، آب‌گرفتگی معابر و کاهش شدید دما و خسارت به کشاورزان در نقاط مختلف کشور هشدار داده و از مدیریت بحران در استان‌ها نیز خواسته شده آمادگی لازم را داشته باشند.

همچنین شرکت ملی گاز ایران اعلام کرده است، با ورود یک سامانه بارشی جدید و تشدید برودت هوا و آغاز یک دوره سرمای پایدار در کشور، پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری از مرز ۶۷۰ میلیون مترمکعب در روز فراتر رود.

از هموطنان عزیز درخواست شده با رعایت نکات ساده مانند، پوشیدن لباس گرم، استفاده از پرده‌های ضخیم در منازل و سایر موارد، کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی را رقم بزنند تا امکان حفظ جریان پایدار گاز برای تمام نقاط کشور فراهم باشد.

در همین راستا مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌های برخی از استان‌های کشور غیر حضوری و دورکاری شده و یا اینکه با تاخیر آغاز می‌شود.

مدارس استان گلستان تعطیل شد

به علت برودت هوا، مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان در دو روز آینده به صورت غیرحضوری و در بستر پیام‌رسان "شاد" برگزار خواهد شد. امتحانات نهایی طبق برنامه و به صورت "حضوری" برگزار می‌شود.

با توجه به دستور علی‌محمد زنگانه، استاندار گلستان و با توجه به افت شدید دما و مصوبه شورای اداری استان فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در سطح استان به صورت غیرحضوری و در بستر پیام‌رسان شاد برگزار خواهد شد؛ بنابراین اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم (ویژه بزرگسالان) در شهرستان‌ها و مناطق به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد. همچنین دیگر امتحانات داخلی در شهرستان‌ها و مناطق به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

تعطیلی تمام ادارات خراسان جنوبی در ۲۱ و ۲۲ دی ماه


جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، اظهار داشت: با توجه به افت شدید دما در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش رو تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان تعطیل است.

وی تأکید کرد: تعطیلی ادارات و دستگاه‌های اجرایی، صرفاً به جهت تأمین رفاه عموم مردم اتفاق افتاده است. براساس مصوبه این کارگروه، تمام ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در روزهای ۲۱ و ۲۲ دی‌ماه تعطیل است. مراکز امدادی - عملیاتی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و حوزه‌های بهداشتی و درمانی از اجرای این طرح مستثنی هستند و همچنان به ارائه خدمات ادامه خواهند داد.

بارش برف ادارات و مدارس چهارمحال و بختیاری را تعطیل کرد


با ورود یک سامانه بارشی به استان چهارمحال و بختیاری از روز گذشته، بارش برف مناظق و شهرستان‌های این استان را فرا گرفت. بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش استان، با توجه به شدت بارش برف در استان و لغزندگی معابر، امروز فعالیت آموزشی کودکستان‌ها و دبستان‌های استان به صورت غیرحضوری در شبکه شاد برگزار می‌شود.

همچنین تمامی مدارس متوسطه اول و دوم تعطیل و امتحانات داخلی و هماهنگ این مدارس لغو و زمان برگزاری این آزمون‌ها متعاقباً توسط مدارس اعلام خواهد شد.

طبق اطلاعیه مدیریت بحران و استانداری استان نیز با توجه به بارش شدید برف و حسب موافقت استاندار چهارمحال و بختیاری تمامی ادارات، سازمان‌ها، نهادها، ارگان‌ها و مؤسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی سراسر استان به استثنای ادارات خدمات‌رسان و مراکز بهداشتی و درمانی امروز سه‌شنبه، بیستم دی‌ماه تعطیل است.

۸۰ درصد مدارس استان بوشهر غیرحضوری شد


روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به غیرحضوری شدن مدارس ۸ شهرستان استان بوشهر، اظهار داشت: به دلیل احتمال وقوع بارش‌های رگباری و آبگرفتگی معابر، تمامی مدارس ۸ شهرستان بوشهر، دشتستان، تنگستان و دشتی، دیر، کنگان، جم و عسلویه سه‌شنبه ۲۰ دی‌ماه به صورت غیرحضوری و مجازی دایر است.

در این اطلاعیه آمده است: همچنین تمامی کودکستان‌ها و آموزشگاه‌های علمی و زبان در ۸ شهرستان یاد شده در نوبت صبح تعطیل خواهند بود. امتحانات پایه دوازدهم امروز ۲۰ دی ماه برگزار می‌شود.

بارش برف مدارس برخی شهرهای استان مرکزی را غیرحضوری کرد


"اسماعیل جیریایی" رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به تعطیلی مدارس اظهار داشت: براساس تصمیم اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی و هماهنگی به عمل آمده با ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی همه مدارس دوره ابتدایی نوبت صبح در شهرستان‌های خمین، شازند و منطقه سربند امروز سه شنبه بیستم دیماه به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر به صورت غیرحضوری فعالیت آموزشی و پرورشی خود را پیگیری خواهند کرد.

وی افزود: این تعطیلی مربوط به مدارس و همچنین آموزشگاه‌های تحت پوشش آموزش و پرورش استان مرکزی دوره ابتدایی و آن هم نوبت صبح خواهد بود و تصمیمی درباره نوبت عصر گرفته نشده که درصورت اتخاذ تصمیمی به اطلاع مردم خواهد رسید.

تعطیلی برخی مدارس کهگیلویه و بویراحمد بر اثر بارش برف


سیدولی موسوی‌نژاد سخنگوی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به بارش برف و افت شدید دما فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در سطح شهرستان‌های بویراحمد، دنا مارگون، قلعه رئیسی و دیشموک در همه مقاطع روز سه شنبه ۲۰ دی‌ماه تعطیل است.

وی تعطیلی مدارس در این شهرستان‌ها و مناطق را در دو نوبت صبح و عصر اعلام کرد و افزود: امتحانات داخلی و هماهنگ استانی در شهرستان‌ها و مناطق به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

کیامرث حاجی‌زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: سه شنبه ۲۰ دی‌ماه دستگاه‌های اجرایی با دو ساعت تاخیر شروع به کار می‌کنند.

سیدولی موسوی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: مهدکودک‌ها، مراکز پیش‌دبستانی و مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول شهرستان کهگیلویه امروز به دلیل بارش شدید باران و برودت هوا تعطیل شد.

وی تعطیلی این مدارس را در دو نوبت صبح و عصر عنوان کرد و افزود: امتحانات کنسل و به زمان دیگری موکول می‌شود.


سرما مدارس آوج و الموت شرقی در استان قزوین را تعطیل کرد


به دلیل بارش برف و برودت هوا فعالیت مراکز پیش دبستانی و تمامی مدارس ابتدایی و استثنایی، شهری و روستایی شهرستان آوج و منطقه الموت شرقی در نوبت صبح سه‌شنبه ۲۰ دی ماه از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش غیرحضوری اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، به دلیل بارش برف و برودت هوا فعالیت مراکز پیش دبستانی و تمامی مدارس ابتدایی و استثنایی، شهری و روستایی شهرستان آوج و منطقه الموت شرقی در نوبت صبح سه‌شنبه ۲۰ دی ماه از سوی اداره‌کل آموزش و پرورش غیرحضوری اعلام شد.

همچنین اداره‌کل آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل سرمای شدید هوا حضور عوامل اجرایی در مدارس آوج و الموت شرقی اجباری نیست.

دانشگاه و مدارس آذربایجان غربی تعطیل شد


‌براساس اعلام روابط عمومی دانشگاه ارومیه، با توجه به بررودت هوا و افزایش مصرف گاز، تمامی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اداری دانشگاه ارومیه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

در این اطلاعیه اعلام شده، امتحانات دانشجویان در روزهای ذکر شده لغو و به ایام پس از امتحانات موکول می‌شود که زمان آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

این اقدام دانشگاه ارومیه به دنبال اخطار در خصوص مصرف گاز در کشور و تغییر ساعت کاری ادارات و مراکز دولتی در استان‌های مختلف انجام شد.

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس تصمیم کارگروه سوخت استان، مبنی بر پیش بینی برودت هوا و افت شدید دما و صرفه جویی در مصرف انرژی، تمامی مدارس استان آذربایجان غربی سه شنبه و چهارشنبه (۲۰ و ۲۱ دی ماه) #غیرحضوری و آموزش از طریق شبکه شاد انجام خواهد پذیرفت.

این اطلاعیه افزوده است: امتحانات نهایی پایه دوازدهم طبق برنامه برگزار خواهد شد. امتحانات داخلی لغو و زمان برگزاری متعاقبا از طریق مدیران مدارس به دانش اموزان و اولیای گرامی اطلاع رسانی خواهد شد.

تعطیلی مدارس کردستان در روزهای ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه

بنا به پیشنهاد شرکت گاز استان و موافقت استاندار کردستان با توجه به اخطار وضعیت نارنجی هواشناسی و برودت هوا و سرمای شدید و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، مهدهای کودک و مدارس استان کردستان در تمام مقاطع تحصیلی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه فعالیت خود را با ۲ ساعت تاخیر (از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح) آغاز می‌کنند.

همچنین فعالیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بانک‌ها، مراکز آموزش عالی و نهادهای عمومی به استثناء مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک‌ها در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ دی‌ماه از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح است.

تعطیلی مدارس خراسان رضوی تا پایان هفته


بنا به پیشنهاد ستاد انرژی استان و موافقت استاندار خراسان رضوی با توجه به برودت هوا و سرمای شدید و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، مهدهای کودک و مدارس استان خراسان رضوی در تمام مقاطع تحصیلی از روز سه شنبه مورخ بیستم دیماه لغایت  پایان هفته تعطیل و فعالیت‌های آموزشی بصورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین فعالیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی، ادارات، بانک ها، مراکز آموزش عالی و نهادهای عمومی به استثناء مراکز امدادی، خدماتی، درمانی و شعب منتخب بانک‌ها در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه مورخ ۱۲ و ۱۱ دیماه به صورت دورکاری است.

تعطیلی مدارس خراسان شمالی در ۲۱ و ۲۲ دی ماه


محمدتقی ولیان مدیرکل حوزه استاندار خراسان شمالی، اظهار داشت: با دستور استاندار خراسان شمالی و با توجه به افت شدید دما و مصوبه کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی فعالیت تمام ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، بیمه‌ها، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی از فردا ۲۰ دی تا ۲۲ دی ۱۴۰۱ دور کار است.

وی افزود: مراکز امدادی، عملیاتی، خدمات رسان، بهداشت و درمان از اجرای این طرح مستثنی هستند.

به گفته ولیان، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تمام مراکز آموزشی و دانشگاهی نیز به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی است و تنها حوزه‌های آزمون نهایی و سراسری مدارس آموزش و پرورش به قوت خود باقی است.

جزئیات تعطیلی مدارس استان فارس


اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس اعلام کرد: با توجه به بارش برف در برخی مناطق استان فارس، کلاس‌های درس به شکل حضوری در امروز سه‌شنبه ۲۰ دی‌ماه در نوبت صبح در تمامی مدارس شهرستان‌های اقلید، خرمب‌ید، آباده و بخش مرکزی شهرستان سپیدان تعطیل و به شکل غیرحضوری و از طریق سامانه شاد و دیگر سامانه‌ها برگزار می‌شود، بنابراین اطلاعیه، آموزش در تمامی مدارس شهرستان شیراز، کازرون و فیروزآباد نیز به علت بارندگی شدید و آب گرفتگی معابر در نوبت صبح به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

همچنین بر همین اساس تمامی کلاس‌های درس مدارس شهرستان بیضا و بخش همایجان شهرستان سپیدان نیز با تاخیر یک و نیم ساعته و راس ساعت ۹ صبح آغاز خواهد شد.

بنابر این اطلاعیه، امتحانات نهایی پایه دوازدهم و هماهنگ استانی پایه نهم (ویژه بزرگسالان) در همه مناطق استان به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار خواهد شد، همچنین سایر امتحانات داخلی نیز در این مناطق لغو با تصمیم شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha