سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
کد خبر: 351142

تیم جنایی با بررسی‌های اولیه آثار خون روی پتو و فرشی که در آنجا وجود داشت را کشف کردند و متوجه شدند پشت گردن مقتول هدف ضربه چاقو قرار گرفته و آثار کبودی روی دست و پای او به دلیل بستن طناب مشهود بود.

ماجرای پدرکشی در خزانه تهران!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه هفت صبح، عقربه‌ها ساعت یک بامداد دوشنبه دهم بهمن ماه را نشان می‌داد که مرگ مشکوک مرد سالخورده‌ای از سوی پسرش در یک خانه قدیمی در محله خزانه واقع در جنوب تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، ماموران کلانتری ۱۶۰ خزانه پای در این خانه قدیمی که بسیار نامرتب و پر از وسایل ضایعاتی بود گذاشتند و در یکی از اتاق‌های این خانه، جسد مرد حدودا ۶۵ ساله‌ای را مشاهده کردند که آثار کبودی روی گردن او مشهود بود.‌راز جنایت در خانه قدیمی


بدین ترتیب تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی به همراه وحید ناصری، بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی با بررسی‌های اولیه آثار خون روی پتو و فرشی که در آنجا وجود داشت را کشف کردند و متوجه شدند پشت گردن مقتول هدف ضربه چاقو قرار گرفته و آثار کبودی روی دست و پای او به دلیل بستن طناب مشهود بود.

اظهارات ضد و نقیض پسر مقتول


همین سرنخ کافی بود تا پسر مقتول که جسد پدرش را در اتاق خواب پیدا کرده بود هدف تحقیق قرار بگیرد؛ او هنگامی که مقابل تیم جنایی قرار گرفت در اظهارات ضد و نقیضی گفت: چند سال قبل مادر و پدرم از یکدیگر جدا شدند و من در کنار مادرم در کرج زندگی می‌کنم؛ یک هفته‌ای می‌شود که به خانه پدرم در محله خزانه آمده‌ام. متهم ردیف اول پرونده ادامه داد:

شب یکشنبه (نهم بهمن‌ماه) با پدرم تا ساعت چهار بامداد قلیان کشیدیم و حرف زدیم. در ادامه من به اتاق دیگری رفتم و پدرم هم در اتاق خودش خوابید؛ هنگامی که صبح از خواب بیدار شدم دیگر به پدرم که در اتاقش حضور داشت سر نزدم و برای انجام کار شخصی به بیرون رفتم. پسر جوان در جریان تحقیقات ادامه داد: هنگامی که به خانه برگشتم به اتاق پدرم رفتم و با جسد او مواجه شدم که در ادامه نیز حادثه را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کردم. پدرم بداخلاق و بد دهن بود، اما من با او درگیر نشدم.

آثار کبودی روی گردن پسر مقتول


بررسی‌های بیشتر نشان می‌داد، روی گردن پسر مقتول آثار کبودی ناشی از ضرب و جرح وجود دارد که پسر جوان در این رابطه اظهارات ضد و نقیضی را به زبان آورد و همین موضوع شک تیم جنایی را برای چندمین بار برانگیخت! همچنین پسر جوان در تحقیقات ابتدایی مدعی شده بود موادمخدر مصرف نمی‌کند.

اما در ادامه گفته است تریاک می‌کشد؛ بررسی‌ها نیز نشان می‌داد یکی دیگر از پسرهای مقتول چند سال قبل در تصادف فوت شده بود. با این حال، متخصصان پزشکی قانونی در معاینات اولیه خود از جسد مرد ۶۵ ساله، زمان مرگ مقتول را ۲۴ ساعت قبل از اعلام کشف جسد به پلیس توسط فرزندش اعلام کردند.

دستگیری فرزند مقتول به اتهام قتل


تجزیه و تحلیل‌های ابتدایی تیم جنایی هم حکایت از آن داشت، پسر جوان در یک هفته‌ای که با پدر خود زندگی می‌کرده با او درگیر شده و پس از به قتل رساندن او قصد داشته با بستن دست و پای پدرش و قرار دادن جسد داخل یک پتو، جسد را مخفی کند که موفق نبوده و با صحنه‌سازی خواسته تا پلیس را گمراه کند و مرگ پدرش را عادی جلوه دهد.

پس از پایان تحقیقات میدانی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در نخستین‌گام اقدامات اطلاعاتی را کلید زدند و دوربین‌های مداربسته اطراف خانه قدیمی را برای اثبات ادعای تنها متهم پرونده هدف بازبینی قرار دادند.

با دستور وحید ناصری، بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha