رئیس شورای شهر تهران در بحث بافت فرسوده علی‌رغم اقداماتی که انجام شده است هنوز عقب‌ماندگی وجود دارد و اگر زلزله‌ای در تهران رخ دهد، خرابی‌های بسیاری در بافت فرسوده خواهد داشت و در این زمینه تمام هشدارها داده شده است.

عقب‌ماندگی در نوسازی بافت‌های فرسوده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، مهدی چمران در حاشیه یکصد و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در جلسه امروز همانند جلسه قبل به ادامه بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران در باب عوارض و بهای خدمات خواهیم پرداخت تا بتوانیم در موعد مقرر آنها را تصویب و به فرمانداری ارسال و پس از آن شهرداری تهران اجرا کند.

وی تصریح کرد: همه ساله بررسی عوارض و بهای خدمات در دستور کار شورای شهر تهران قرار می‌گیرد اما امسال بنا به تصمیم وزارت کشور تغییراتی در اسامی و جداول عوارض ایجاد شده است که البته این تغییرات در شکل کار تاثیری ندارد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تعیین عوارض و بهای برخی از خدمات در سال آینده، گفت: در برخی از موارد عوارض سال آینده بیش از 5 درصد افزایش پیدا نکرده است و در برخی موارد نیز با توجه به تورم سالیانه؛ عوارض تعیین شده است و به هرحالت اتفاق جدیدی در بحث عوارض رخ نداده است.

چمران در ادامه با اشاره به وقوع زلزله در کشورهای همسایه از جمله ترکیه و سوریه و همچنین شهرستان خوی، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که بسیار مهم و اساسی است بحث نوسازی بافت فرسوده است که البته این مسئله نیاز به یک حرکت جمعی در کشور دارد. در همین ارتباط هموطنان اقداماتی را در روستاها در قالب نوسازی واحدهای مسکونی خود انجام داده اند و شاهد بودیم در برخی از زلزله ها با توجه به نوسازی واحدها خسارت کمتری وارد شده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اهمیت مقاوم سازی واحدها گفت: این مساله چه در روستاها وچه در شهرها باید مورد توجه قرار بگیرد و باید این مساله بازنگری شود.

چمران ادامه داد: متاسفانه در بحث بافت فرسوده علی رغم اقداماتی که انجام شده است هنوز مقداری عقب هستیم و چنانچه خدای ناکرده زلزله ای در تهران رخ دهد خرابی های بسیاری را در بافت فرسوده خواهیم داشت و در این زمینه تمام هشدار ها داده شده است.

وی به خرید 630 دستگاه واگن مترو اشاره کرد و گفت: در دو سه روز گذشته خبری مبنی بر واریز سهم 15 درصدی دولت به حساب کشور سازنده (چین) اعلام شد و از این باب از دولت تشکر می کنیم و با واریز سهم دولت در یک سال و نیم آینده و به تدریج 630 دستگاه واگن وارد ناوگان حمل و نقل تهران خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: 630 دستگاه واگن اشاره شده مختص تهران است و در اختیار شرکت مترو قرار خواهد گرفت. البته اقدامات اولیه این موضوع از سال 96 در دستور کار قرار داشته است. البته با توجه به قرارداد و تفاهم نامه امضا شده با شرکت واگن سازی داخلی نیز؛ 113 دستگاه واگن احداث و در اختیار شرکت مترو قرار خواهد گرفت که این مسئله نیز پیش بینی می شود دو سال زمان ببرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha