لیموترش دارای خواص فراوانی است که در ماه رمضان تاثیر زیادی بر بدن و خصوصا روزه داران خواهد گذاشت.

آشنایی با خواص شگفت انگیز استفاده از لیموترش برای روزه داران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا؛ لیموترش از جمله مرکباتی است که خواص بی شمار دارد. خاصیت این میوه برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. میزان ویتامین سی موجود در این میوه، سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند.

ماه رمضان و سردردهای رایج

با میانگین ۱۵ ساعت گرسنگی، سردرد شدید به مدت یک هفته تا ۱۰ روز، به ویژه در طول روند سازگاری بدن با روزه داری در تمام طول ماه مبارک رمضان، قابل مشاهده است.

به دلیل کم آبی، مشکلات سلامتی مانند میگرن، زندگی اجتماعی را محدود می‌کند. در این مرحله روزه داران به مسکن‌های درد جایگزین متوسل می‌شوند که ضرری به روزه نمی‌زند و آن را باطل نمی‌کند. لیمو یکی از این مسکن‌های طبیعی است. شما با استفاده از لیمو و به روش طبیعی و بدون افطار از شر سردرد خلاص می‌شوید.

تاثیر مالیدن لیمو بر روی گردن

آب لیمو می‌تواند سردردهای ناشی از کم آبی بدن را تسکین دهد. آب لیمو علاوه بر مبارزه با سردرد، به هضم غذا کمک می‌کند؛ اما مصرف آب لیمو در حالت ناشتا امکان پذیر نیست. با این حال، لیمو می‌تواند در تسکین سردرد به کمک شما بیاید.

به لطف خواص آروماتراپی، لیمو برای استفاده خارجی نیز برای سردرد مفید است. یک تکه لیمو را در دست خود بمالید تا خمیر شود و آن را روی صورت و پیشانی خود بمالید. در مدت کوتاهی هم احساس تسکین درد پیدا می‌کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha