دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
کد خبر: 354619

بر اساس یک مطالعه جدید در ایالات متحده، زنان باردار مبتلا به لوپوس با عوارض احتمالی از جمله خطر زایمان زودرس روبرو هستند.

بارداری برای زنان مبتلا به لوپوس پرریسک است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از هلث دی نیوز، یک بررسی ۱۰ ساله از سوابق بیمارستانی نشان داد که این زنان بیش از دو برابر با خطر به دنیا آوردن نوزاد نارس یا با محدودیت رشد روبرو هستند. مطالعه همچنین نشان داد که احتمال تزریق خون برای مادران مبتلا به لوپوس تقریباً چهار برابر بیشتر است.

علاوه بر این، این زنان ۱۵ برابر بیشتر از مادرانی که به لوپوس مبتلا نیستند، در حین زایمان دچار نارسایی کلیه می‌شوند.

نمونه حاوی اطلاعاتی در مورد بیش از ۷ میلیون بستری در بیمارستان در ایالات متحده در هر سال است.

تیم تحقیق دریافت که بیش از ۵۱۰۰۰ زن باردار مبتلا به لوپوس در بیمارستان بستری شدند تا نوزادان خود را در طول دوره مطالعه به دنیا آورند.

زنان مبتلا به لوپوس نسبت به زنان بدون این بیماری خودایمنی مسن‌تر بودند، و در مقایسه با ۲۸ سال، حدود ۳۰ سال سن داشتند.

زنان باردار مبتلا به لوپوس بیش از سه برابر بیشتر احتمال دارد که به یک عارضه جدی مرتبط با بارداری مانند اکلامپسی (فشارخون بالا) یا لخته شدن غیرطبیعی خون مبتلا شوند. این یافته‌ها نشان داد که آن‌ها همچنین ۱۱ برابر بیشتر در معرض ابتلاء به اختلالات قلبی و عروقی محیطی و احتمال ابتلاء به مشکلات عمومی پزشکی بودند.

همچنین احتمال بیشتری داشت که نوزادان آن‌ها محدودیت رشد داشته باشند (۸٪ در مقایسه با ۳٪ از زنان بدون لوپوس)، و زودتر از موعد متولد شوند (حدود ۱۵٪ در مقایسه با ۷٪).

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha