مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: تاکنون در کشور ما بیش از ۵۰ هزار مورد پیوند کلیه انجام شده که در نوع خود بی نظیر است.

انجام ۵۰ هزار پیوند کلیه در کشور/ پذیرش بیماران خارجی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، ناصر سیم فروش، در حاشیه بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران اظهار داشت: پیشرفت‌های خیلی زیادی در اورولوژی رخ داده است، همچنین در حال حاضر علاوه بر درمان بیماران ایرانی؛ خدمات خوبی به بیماران کشورهای همسایه ارائه می‌کنیم.

وی بیان داشت: در اوایل تعدادی از بیماران برای درمان به خارج از کشور اعزام می‌شدند اما الان نه تنها به خارج از کشور نمی‌روند؛ بلکه بیماران خارجی برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند.

سیم فروش به استفاده از جراحی لاپراسکوپی در کشور اشاره کرد و گفت: ما در منطقه تقریباً جزو پیشروترین ها در جراحی لاپراسکوپی هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما علاوه بر توریسم درمانی؛ توریسم آموزشی هم داریم، افزود: تا کنون فارغ التحصیلانی از کشورهایی مانند کویت، افغانستان و عراق هم داشتیم.

سیم فروش به برگزاری دوره‌های آموزشی فلوشیب اندویورولوژی و لاپراسکوپی برای خارجی‌ها اشاره کرد و گفت: از کشورهایی مانند افغانستان، عراق و لبنان دوره‌های آموزشی را در ایران می‌بینند و جراحی‌های فوق تخصصی را در کشورهای خود انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: پیوند کلیه در افغانستان با کمک ایرانی‌ها راه اندازی شده است.

سیم فروش با اشاره به اینکه در حوزه باروری هم پیشرفت‌های زیادی داشته ایم، گفت: همکاران اورولوژیست هم در این زمینه دخالت‌های خوبی دارند و مشغول ارائه خدمات به بیماران هستند.

بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ در سالن ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال برگزاری است و موضوعاتی همچون ارزیابی درمان در حوزه سرطان‌های دستگاه ادراری، مشکلات پروستات، ناباروری، ناتوانی جنسی و مشکلات اورولوژی در افراد مسن و هوش مصنوعی در اورولوژی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha