جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹
کد خبر: 355294

شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از برقراری وضعیت «قابل‌قبول» در بیشتر مناطق پایتخت طی امروز، جمعه، ۲۹ اردیبهشت ماه خبر داد.

تنفس هوای مطلوب در تهران

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران برای وضعیت جوی امروز، جمعه، ۲۹ اردیبهشت، با وزش باد مؤثر تا صبح امروز و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت «قابل‌قبول» در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

همچنین کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، علاوه براین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب برای تولید آلاینده ازن فراهم خواهد شد و سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

علاوه براین، باتوجه به شکل‌گیری ناپایداری جوی و افزایش تندی باد تا اواخر وقت جمعه کاهش نسبی غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

برای روز شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ نیز پیش بینی شده است که با تداوم ناپایداری جوی تا صبح فردا تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، بااین حال هم‌زمان با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته، به‌تدریج بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

افزایش تندی باد و رشد ابرناکی در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت که سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران شاخص آلودگی هوا بر روی عدد ۹۱ یعنی در بازه قابل قبول است. شاخص آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۸۱ یعنی بازه قابل قبول قرار داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha