آموزش طب خانواده به صورت پودماني از مهر امسال آغاز مي‌شود

۱۳۸۶/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3558
آموزش طب خانواده به صورت پودماني از مهر امسال آغاز مي‌شود
بهرام عين‌اللهي در گفت‌و‌گو با  فارس‌ افزود: در بحث ايجاد رشته‌هاي جديد، ايجاد رشته طب سالمندان با توجه به بالا رفتن سن جامعه و افزايش تعداد سالمندان جزء برنامه‌هاي اصلي است، علاوه بر آن برنامه‌ريزي براي آموزش طب خانواده به صورت پودماني در دوره‌هاي كوتاه مدت براي داوطلبان فعاليت در طرح پزشك خانواده در حال انجام است كه اميدواريم از مهر امسال عملياتي شود.
وي ادامه داد: علاوه بر آن گسترش رشته طب سنتي در كشور از جمله برنامه‌هاي مهم آموزش پزشكي در كشور است زيرا اكنون اين نوع خدمات توسط عطاري‌ها و مراكز غير‌مجاز انجام مي‌شود و تلاش مي‌كنيم به خدمات درمان به روش‌هاي سنتي و با گياهان دارويي جامعه علمي بپوشانيم.
وي گفت: براي نخستين بار گروه آموزش طب سنتي در دانشگاه شاهد با همكاري دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران تشكيل شده است و به زودي امتحان ورودي آن برگزار مي‌شود اما اين اقدام كافي نيست و گسترش آن مد نظر وزارت بهداشت است.
معاون وزير بهداشت اضافه كرد: علاوه بر آن آموزش اصول اخلاق و مباني اسلامي در پزشكي براي همه رشته‌ها و اضافه كردن واحد درسي تاريخ و تمدن اسلامي براي اين رشته‌ها با مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي انجام مي‌شود.
وي گفت: در بخش آموزش پزشكي برنامه‌هاي مختلفي وجود كه اعطاي كارت الكترونيك بازآموزي پزشكان، ترويج خودآموزي پزشكان با استفاده از فضاهاي مجازي،‌ توسعه بازآموزي‌ها با افزايش اختيارات دانشگاه‌هاي علوم پزشكي براي ارايه آموزش‌هاي منطبق با نيازهاي بومي هر منطقه، تكريم استادان ازجمله آن‌هاست.
وي افزود: ارائه برنامه‌هاي آموزشي جديد براي پزشكان عمومي از جمله اولويت‌هاي آموزش پزشكي در وزارت بهداشت است كه با محوريت آموزش خدمات پيشگيري كننده و خدمات اورژانس و بيمارهاي بومي دنبال مي‌شوند.
عين‌اللهي همچنين گفت: تأكيد وزارت بهداشت اين است كه به جاي اعزام دانشجويان براي بورس خارج كشور، استادان خارجي را به ايران بياوريم، علاوه بر آن براي ايجاد جهش در آموزش پزشكي توجه خاصي به رشته‌هاي جديد علوم پايه مانند نانوتكنولوژي و سلول‌هاي بنيادي داريم.
وي افزود: براي ارتقاي سطح رشته‌هاي علوم پايه ايجاد رشته‌هاي posdak كه معادل فلوشيب در رشته‌هاي باليني و مرحله بالاتر از phd است مد نظر است.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.15797s, 18q