محققان معتقدند این افزایش در آمار جرایم خشونت‌ بار، نشان‌دهنده «تأثیر فصلی» است. در واقع اعتقاد بر این است که هوای گرم ، پرخاشگری را افزایش می‌دهد.

چرا هوای گرم باعث افزایش جرایم خشونت‌ آمیز می‌شود؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از یورونیوز، آمارها در آمریکا نشان می‌دهد از شروع تابستان بدین سو تقریبا ۹۰ تیراندازی جمعی رخ داده است. کارشناسان معتقدند ازدیاد این جرم، ریشه در ارتباط میان هوای گرم و پرخاشگری دارد.

داده‌های آماری مرکز «آرشیو خشونت مسلحانه» نشان می‌دهد از روز ۱ ژوئن تا ۵ ژوئیه امسال، ۸۶ مورد تیراندازی جمعی در ایالات متحده آمریکا اتفاق افتاده است که ۳۵ مورد از آن‌ها از ۲۱ ژوئن (اولین روز تابستان) بدین سو رخ داده‌اند.

تنها در آخر هفته چهارم ژوئیه، ۱۷ مورد تیراندازی جمعی در ایالت هایی مانند لوئیزیانا، تگزاس، مریلند، کالیفرنیا و نیویورک رخ داد که منجر به کشته شدن ۱۸ نفر و زخمی شدن نزدیک به ۱۰۰ نفر شد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در واکنش به افزایش خشونت مسلحانه از قانونگذاران خواست «به اپیدمی خشونت با اسلحه که جوامع ما را متلاشی می‌کند» رسیدگی کرده و سلاح‌های تهاجمی و خشاب‌های با ظرفیت بالا را ممنوع کنند.

بر اساس داده‌های پایگاه آرشیو خشونت مسلحانه، تعداد تیراندازی‌های جمعی در سه ماه تابستان سال ۲۰۲۲، ۸۶ درصد کل موارد تیراندازی سالانه را تشکیل می‌دهد.

یک مطالعه در خصوص تیراندازی‌های دسته سال‌های بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، که در سال ۲۰۱۶ در مجله سلامت عمومی آمریکا منتشر شد، به طرز مشابهی نشان می‌داد که این تیراندازی‌ها در طول ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد. وزارت دادگستری آمریکا نیز در سال ۲۰۱۴ گفته بود که جرایم خشونت‌آمیز (مانند قتل، آزار و تجاوز جنسی) بیشتر از هر فصل دیگری در تابستان اتفاق می‌افتد.

محققان معتقدند این افزایش در آمار جرایم خشونت‌ بار، نشان‌دهنده «تأثیر فصلی» است. در واقع اعتقاد بر این است که گرما ، پرخاشگری را افزایش می‌دهد.

محققان در دفتر ملی تحقیقات اقتصادی ایالات متحده در گزارش سال ۲۰۲۱ خود از ۳۶ مرکز اصلاح و تربیت گفته بودند در روزهایی که گرمای هوا زیاد است، خشونت در میان زندانیان ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.

کارشناسان معتقدند هوای گرم دمای بدن را افزایش می‌دهد، امری که به نوبه خود بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون را در پی دارد. افزایش فشار خون و ضربان قلب می‌تواند منجر به ایجاد ناراحتی شود. امری که محققان آن را به همبستگی بین گرمای زیاد و افزایش خشم و خشونت نسبت می‌دهند.

از سوی دیگر و بنابر اعلام مرکز حقوقی گیفورد، وقت آزاد بیشتر برای گذراندن در بیرون از خانه در طول تابستان یکی دیگر از دلایل افزایش نرخ جرم و جنایت است.

بنابر گزارش این مرکز، برای جوانان فرصت بیشتری برای اعمال خشونت در تابستان وجود دارد چرا که مدارس در این فصل از سال تعطیل است.

بر اساس داده‌های آنلاین سازمان تحقیقات اپیدمیولوژیک وابسته به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC)، در طول هر ماه تابستان در آمریکا ۲۰ قتل با اسلحه توسط کودکان و نوجوانان صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha