معاون استاندار تهران در دومین کارگروه کاهش آلودگی هوا بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم جهت کاهش آلودگی هوا در نیمه دوم سال تاکید کرد.

تصمیمات جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران برای نیمه دوم سال

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور و به نقل روابط عمومی استانداری تهران، دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران روز چهارشنبه به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی دستگاه‌ها با توجه به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال به ریاست میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با حضور اعضاء کارگروه در محل سالن جلسات استانداری تهران تشکیل شد.

میرمحمد غراوی در این جلسه اظهار داشت: فرمانداران شهرستان‌های استان ضمن نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه مواقع اضطرار، گزارش اقدامات را به استانداری تهران ارائه دهند.

وی افزود: مقرر شد پلیس راه و راهور استان نسبت به برنامه ریزی لازم جهت ممانعت از ورود کامیون‌ها و خودروهای سنگین در مواقع اضطرار اقدام و نتایج را به استانداری اعلام کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به تشدید آلودگی هوا از طریق پسماندسوزی عنوان کرد: فرمانداران شهرستان های استان هماهنگی لازم به منظور جلوگیری ازپسماند سوزی ازطریق بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها را انجام دهند و گزارش اقدامات را به استانداری ارائه نمایند.

غراوی مسائل مربوط به تجهیز جایگاه های عرضه سوخت را نیز از جمله موارد مطرح شده در دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران عنوان کرد و افزود: در این جلسه مقرر شد شرکت پخش فرآورده های نفتی نسبت به ارسال برنامه زمان بندی تجهیز کامل طرح کهاب جایگاه های عرضه سوخت به استانداری تهران اقدام کنند.

در این جلسه شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مکلف شد نسبت به ممنوعیت عرضه سوخت نفت کوره و همچنین تامین سوخت استاندارد واحدهای بزرگ مقیاس و صنایع اقدام و نتایج را به استانداری اعلام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha