سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید به‌ویژه در ارتفاعات نیمه‌شمالی کشور برای امروز و فردا خبر داد.

سرمایش شبانه و وزش باد در تهران/ تشدید سوزباد و افت دما در ارتفاعات شمالی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه (۶ و ۷ مهر) در بیشتر مناطق کشور، آسمان صاف تا نیمه‌ابری و استقرار جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود همچنین وزش باد مهمترین پدیده جوی در ارتفاعات است که در خط الرأس‌ها و قله‌های مرتفع می‌تواند گاهی شدید باشد.

در برخی مواقع افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در ارتفاعات البرز و شمال‌غرب به‌ویژه طی جمعه (۷ مهر) در ارتفاعات شمال غرب با احتمال رعدوبرق مورد انتظار است بنابراین به‌ویژه برای دامنه‌های شمالی البرز مه‌آلود شدن موجب کاهش دید افقی و عمودی می‌شود. در چنین شرایطی به‌همراه داشتن تجهیزات مسیریابی جهت پرهیز از انحراف از مسیر توصیه می‌شود.

با توجه به استقرار هوای سرد در نیمه شمالی کشور، مردم برای شب مانی تمهیدات لازم جهت پرهیز از سرمازدگی برای ساعات شب و اوایل صبح به‌ویژه برای قله‌ها و خط الراس‌های بالاتر از ۳۰۰۰ متر بیندیشند و تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

با توجه به وزش باد گاهی باد شدید به‌ویژه در ارتفاعات نیمه‌شمالی کشور، تشدید سوزباد و افت دمای شبانه مورد انتظار است بنابراین الزام همراه داشتن لباس گرم و تجهیزات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی وجود دارد.

در تهران هم استقرار جوی غالباً پایدار، آسمانی صاف گاهی با رشد ابر و وزش باد به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و سرمایش شبانه مورد انتظار است و کوهنوردان برای صعود به ارتفاعات باید تجهیزات لازم به همراه داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha