دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰
کد خبر: 361228

برای داشتن شکمی تخت، ۷ تکنیک ماساژ بدون عرق ریختن در سالن‌های ورزشی را انجام دهید.

۷ ماساژ مخصوص و ویژه برای لاغری شکم

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نمناک، اگر متوجه کمی افزایش دور کمرتان شدید، قطعاً می‌دانید که این موضوع به راحتی می‌تواند اعتماد به نفس شما را خراب کند، اما تنها این مسئله مربوط به زیبایی شما نیست که مشکل دار شده - چربی شکمی واقعاً می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲ و برخی انواع سرطان‌ها را افزایش دهد. به همین دلیل است که باید هر چه زودتر با آن مقابله کنید که خوشبختانه راه‌هایی برای خلاص شدن از این اضافه وزن وجود دارد که حتی برای افراد تنبلی که دوست ندارند از تختشان بیرون بیایند هم جذابیت دارند.


۱. تحریک گردش خون در شکم:


دست هایتان را به هم بمالید تا روی سطح انگشتان و کف دستتان گرم شود و زمانی که دستان شما به اندازه کافی گرم شدند، آن‌ها را در جهت چرخش‌های عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت در اطراف ناف تان مالش دهید. این ماساژ را برای ۲ تا ۳ دقیقه انجام دهید.

۲. خلاص شدن از شر نفخ:


نقطه‌ای را پیدا کنید که ۴ انگشت بالای ناف شما قرار دارد و بعد این نقطه را برای ۲ تا ۳ دقیقه در جهت عقربه‌های ساعت وبرای همین مدت در خلاف جهت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید.

۳. دور کمر خود را لاغر کنید:


هر دو دستتان را در دو طرف شکم خود قرار دهید و کف دست هایتان را روبروی هم بگذارید و بعددست هایتان را به طرف یکدیگر فشار دهید تا شکمتان بین آن‌ها فشره شود.

این کار را ۳ تا ۵ بار انجام دهید و سپس شکم خود را با هر دو دست بگیرید و آن را تکان دهید و این کار را برای ۱۰ تا ۱۵ ثانیه انجام دهید.

۴. چربی خود را نیشگون بگیرید:


هر دو طرف شکم خود را با هر دو دستتان بطور همزمان نیشگون بگیرید و این نیشگون گرفتن‌های کوچک را در تمام ناحیه تا پایین شکم انجام دهید و این نوع ماساژ را برای ۲ تا ۳ دقیقه ادامه دهید.

۵. ماساژ لنفاوی انجام دهید:


نوک انگشت خود را روی دو طرف شکمتان قرار دهید و به آرامی شروع به ماساژ دادن به سمت بالا و به سمت قلب خود کنید و این کار را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

سپس دست هایتان را بر روی هر دو طرف پهلوی باسن قرار دهید و از انگشتان خود برای بالا کشیدن پوستتان به سمت زیربغل هایتان استفاده کنید و بعد از کشش دادن پوستتان به سمت استخوان ران، دست تان را بالاتر ببرید و مجددا تکرار کنید و این کار را ۵ تا ۷ بار در امتداد هر طرف بدن خود انجام دهید.

۶. ماساژ چینی را امتحان کنید:


یکی از دستانتان را روی ناف خود بگذارید و با استفاده از فشار محکم، از دو انگشت خود برای مالش نافتان در دایره ه‌ای کوچک استفاده کنید و به تدریج دایره‌های اطراف را گسترش دهید و از ناف خود به بیرون حرکت کنید و این ماساژ را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید.

۷. از نقاط فشاری استفاده کنید:


شما می‌توانید یک رن ۶، رن ۴ و رن ۳ را در حدود ۲، ۴ و ۶ سانت پایین‌تر از ناف خود پیدا کنید.

نقاط Ki ۱۶ در هر دو طرف ناف شما قرار دارند و حدود ۱ سانت از ناف فاصله دارند.

نقاط زیگونگ را می‌توان در هر دو طرف شکم و ۶ سانت پایین‌تر از ناف و ۴ سانت به سمت هر دو طرف یافت.

۲ انگشت را روی هر نقطه بگذارید و به آرامی آن منطقه را ماساژ دهید و برای چند دقیقه فشار وارد کنید و آن را نگه دارید و مجددا برای هر نقطه این کار را تکرار کنید.

چگونه می‌توان سریعا شکمی تخت داشت؟


موثرترین راه برای انجام ماساژ، دراز کشیدن بر روی کمر روی تخت خواب و یا زمین است و همچنین می‌توانید آن را زمانی انجام دهید که جلوی آینه ایستاده اید.

هرگز بعد از غذا خوردن ماساژ انجام ندهید.

برای گرفتن بهترین نتیجه، شکمتان را دو بار در روز، قبل از صبحانه و درست قبل از خواب ماساژ دهید و برای افزایش تاثیر سعی کنید از ترکیبی از روغن‌های گریپ فروت و مرکبات برای انجام ماساژ استفاده کنید.

هشدار:

اگر دردی در معده تان احساس می‌کنید و یا از بیماری‌هایی مثل لخته‌های خونی در پاها یا قلب، نارسایی کلیه، پوکی استخوان، فشار خون بالا، آندومتریوز و یا عفونت‌های التهابی رنج می‌برید، ماساژ انجام ندهید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha