كم كردن هزينه‌ها موجب ايجاد اغتشاش و كشمكش در بيمارستان امام خميني شده است

۱۳۸۶/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3666
كم كردن هزينه‌ها موجب ايجاد اغتشاش و كشمكش در بيمارستان امام خميني شده است
شمس‌الدين شمس رئيس شوراي عالي نظام پرستاري در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در حال حاضر بيمارستان‌ها و مراكز درماني بر اساس فعاليت بيمارستان‌ها مورد ارزيابي و درجه‌بندي قرار مي‌گيرند كه قطعا در اين طبقه بندي نوع ساخت بيمارستان، تجهيزات و متراژ ساختمان نيز مورد توجه قرار مي‌گيرد.
وي ادامه داد: مهمترين نكته‌اي كه تا به حال به آن توجه نشده است، بحث نيروي انساني و بهبود كادر پزشكي مجرب در اين بيمارستان است.
وي گفت:‌ در حال حاضر 5/0 تا 7/0 پرستار به ازاي هر تخت بيمارستاني در كشور ما وجود دارد اين در حالي است كه طبق استاندارد بايد حداقل براي هر مريض 8/1 پرستار وجود داشته باشد.
رئيس شوراي عالي نظام پرستاري در مورد ضرب و شتم پرستاران و هتك حرمت به آنان گفت: ‌قطعا وظيفه پرستار نيست كه بيمار را در بخش‌ها بستري كرده و داروهاي آنان را تهيه كند، بلكه اين كار وظيفه همراه بيمار است كه متاسفانه در مراكز درماني به علت كمبود نيروي انساني نخستين كسي كه بيماران با آن مواجه مي‌شوند بيشتر مورد ضرب و شتم و فحاشي قرار مي‌گيرند.
رئيس شوراي عالي نظام پرستاري افزود: كم كردن هزينه‌ها، يكي از عوامل موثر در ضرب و شتم پرستاران است كه به طور مثال مي‌توان به حذف بخش‌هاي انتظامي از بيمارستان‌ها كه به علت كمبود بودجه صورت گرفته است اشاره كرد.
همچنين رئيس شوراي عالي پرستاري در مورد تغيير پوشش و يونيفرم پرستاران گفت: ما با اين طرح موافق هستيم اما اين كه اين تغيير فقط شامل حال پرستاران باشد موثر نيست.
وي گفت: بهتر است تغيير پوشش براي تمامي كاركنان بخش‌هاي درماني اعم از متخصص، پزشكان عمومي، بهيار، كمك بهيار و بخش‌هاي خدماتي باشد، چرا كه با اين عوامل ميزان قابل توجهي از كنترل عفونت‌هاي بيمارستاني تحت اختيار كاركنان قرار مي‌گيرد.
همچنين محرري رئيس انجمن پرستاري در مورد پرداخت حق مسكن پرستاران تاكيد كرد: با بخشنامه ارسال شده براي تمامي دانشگاه‌ها اين مراكز موظف شدند كه حق مسكن را به كاركنان بخش‌هاي درماني به تناسب شغل آنان و ميزان فعاليت‌ آن‌ها پرداخت كنند كه اين امر براي كاركنان بخش مالي ماهي 40 هزار تومان، كارشناسان ارشد 70 تا 100 هزار تومان و در سطح مديران مبلغ 100 تا 140 هزار تومان است كه متاسفانه اين مبلغ هم اكنون در برخي از دانشگاه‌ها به مانند دانشگاه تهران و شهيد بهشتي پرداخت نمي‌شود و در دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي به ميزان ناچيزي پرداخت مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.69111s, 19q