وقتی یک رابطه برای هردوی شما جدید است، دنیا را زیبا می بینید. همه چیز تازه و نو است. وقتی به یکدیگر نگاه می کنید، شخصی را می بینید که بی نقص و کامل است. حتی دنیای اطراف شما روشن تر و شادتر از قبل به نظر می رسد.  با گذشت زمان اما، همه چیز شروع به تغییر می کند. چالش ها رخ می دهند، نقص ها ظاهر می شوند. واقعیت به چشم شما می آید. این زمانی است که عشق کمی تغییر می کند و دگرگون می شود.

10 عبارت ساده که عشق شما را زنده نگه می دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وری ول مایند، وقتی یک رابطه برای هردوی شما جدید است، دنیا را زیبا می بینید. همه چیز تازه و نو است. وقتی به یکدیگر نگاه می کنید، شخصی را می بینید که بی نقص و کامل است. حتی دنیای اطراف شما روشن تر و شادتر از قبل به نظر می رسد. با گذشت زمان اما، همه چیز شروع به تغییر می کند. چالش ها رخ می دهند، نقص ها ظاهر می شوند. واقعیت به چشم شما می آید. این زمانی است که عشق کمی تغییر می کند و دگرگون می شود.

در این مرحله تثبیت شده عشق (در حالت ایده آل، طولانی ترین بخش رابطه شما)، گفتن عبارات عاشقانه نسبت به یکدیگر کمی تلاش بیشتری می خواهد. عشق تلاش بیشتری می‌طلبد! همانطور که در زندگی با هم طوفان‌ها را پشت سر می‌گذارید، عشق و قدردانی عمیق‌تری نسبت به همدیگر نسبت به هر زمان دیگری پیدا می‌کنید.

اگر برای مدتی از آن مرحله «جدید» خارج شده‌اید و می‌خواهید از ایجاد یک عشق عمیق‌تر و بالغ‌تر حمایت کنید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای ازدواج یا رابطه خود انجام دهید این است که تا حد امکان تکرار این عبارات کوچک را تمرین کنید.

عالی به نظر می آیی!

همانطور که هر دو شما بزرگتر و بالغتر می شوید، تعارف می تواند بیش از همیشه معنی داشته باشد، زیرا چین و چروک های صورت و چربی اضافی و در کل تغییر ظاهری با گذشت هر سال بیشتر می شوند. به دنبال نکات مثبت باشید و از به زبان آوردن آنها دریغ نکنید. تحقیقات نشان می‌دهد که مردم اغلب نظرات مثبت را پشت سر می‌گذارند و بیان نمی کنند، زیرا ارزش عظیمی را که به گیرندگان خود می‌دهند دست کم می‌گیرند.

اگر بگویید: «تو عالی به نظر میرسی!» شما در واقع می گویید: «من هنوز از نظر فیزیکی جذب شما می شوم.» و با گفتن این عبارت ساده هر سال که می گذرد، همسرتان می داند که شما همچنان از زیبایی ظاهری و درونی او لذت می برید.

متشکرم

بعد از مدتی که زن و شوهری با هم بودند، ما انتظار داریم که شخص مقابل بدون اینکه بخواهد و بدون اینکه متوجه شود چه زمانی کارش را به خوبی انجام داده است، نقش خود را ایفا کند. «متشکرم» دو کلمه ساده برای گفتن است، اما مهمترین آنهاست و نقش اساسی در روابط شما ایفا می کند. وقتی این کلمه را به زبان می آورید واقعاً می گویید: «من از هر کاری که برای من انجام می دهید قدردانی می کنم.» شریک زندگی شما از اینکه شما متوجه کارهای او شدید و برای گفتن آن کلمه وقت گذاشتید احساس خوبی خواهد داشت.

من فکر می کنم شما شگفت انگیز هستید

وقتی تصمیم می‌گیریم سال‌های سال با کسی باشیم، گاهی فکر می‌کنیم که طرف مقابل باید به شکلی جادویی بداند که ما چه فکر می‌کنیم. بالاخره اگر به دنیای طرف مقابل فکر نمی کردیم اینقدر با هم وقت نمی گذراندیم، درست است؟ وقت آن است که آن افکار را به زبان بیاوریم. به شریک زندگی خود بگویید: «من فکر می کنم شما شگفت انگیز هستید.» آنچه شما واقعاً می گویید این است: «من فکر می کنم تو آدم خوبی هستی و دوست دارم با تو باشم.»

من در هر صورت دوستت دارم

وقتی همسرتان اشتباه می کند، ممکن است برای هر دوی شما قبول و کنار آمدن با آن سخت باشد. اما آنچه در آن لحظه می گویید تأثیری پایدار بر رابطه شما خواهد داشت.

وقتی می گویید «به هر حال دوستت دارم»، به آنها می گویید «صرف نظر از اشتباهی که انجام دادید، من همچنان دوستت خواهم داشت.» حتی به عنوان یک بزرگسال، گاهی اوقات انتخاب های نادرستی انجام می دهیم یا کارهای اشتباه انجام می دهیم.

تحقیقات از ارزش بخشش در سلامت روان حمایت می کند و یک مطالعه نتیجه می گیرد «امید ممکن است از طریق بخشش برای حفظ یک جهان بینی مثبت عمل کند.»

به همین ترتیب، این نه تنها در مورد اعمال، بلکه در مورد ویژگی ها نیز صدق می کند. هنگامی که می گویید به هر حال شریک زندگی خود را دوست دارید، نشان می دهید که او را قبول دارید، چه ایرادات او را و چه هر چیزی که به او مربوط باشد.»

بیشتر مشاجرات زناشویی قابل حل نیستند. زوج ها سال به سال تلاش می کنند تا نظر یکدیگر را تغییر دهند اما نمی توان این کار را انجام داد. این به این دلیل است که بیشتر اختلافات آنها ریشه در تفاوت‌های اساسی در سبک زندگی، شخصیت یا ارزش‌ها دارد. با مبارزه بر سر این تفاوت‌ها، تنها چیزی که در انجام آن موفق می‌شوند اتلاف وقت و آسیب رساندن به ازدواجشان است. راه حل؟برای پذیرش و مدارا تلاش کنید.

ما از آن عبور خواهیم کرد

تحمل طوفان می تواند معانی زیادی برای زوج ها داشته باشد: تحمل یک مرگ، گذر از مشکلات مالی، از دست دادن شغل، مشکلات عمده سلامتی و موارد دیگر. نکته مهم این است که مطمئن شوید که شریک زندگی شما عشق شما را از طریق همه اینها احساس می کند. وقتی می گویید «ما از آن عبور خواهیم کرد»، در واقع می گویید: «ما یک تیم هستیم و من در کنار شما هستم.»

این نوع انعطاف‌پذیری یکی از کلیدهای یک رابطه پایدار است و اغلب از طریق تجربیات منفی ایجاد می‌شود. در واقع، مطالعات نشان می‌دهد که رویدادهای «نقطه عطف» منفی، اگرچه دردناک هستند، اما می‌توانند یک رابطه را تقویت کنند زیرا زوج متوجه می‌شود که می‌توانند به یکدیگر وابسته باشند و به عبارتی روی یکدیگر حساب کنند.

بله، من دوست دارم

شاید تئاتر مورد عبلقه شما نباشد، یا در مورد رویدادهای ورزشی علاقه خاصی نداشته باشید. اما اگر طرف مقابل شما این چیزها را دوست دارد، وقت آن است که حمایت خود را نشان دهید. گفتن «بله، دوست دارم»، واقعاً می گوید: «من از شما حمایت می کنم و می خواهم آنچه را که دوست دارید با شما به اشتراک بگذارم.»

حمایت شما نشان می دهد که به اندازه کافی آنها را دوست دارید و همسرتان را در اولویت قرار می دهید.

من میفهمم

وقتی عشق به بلوغ می رسد و تکامل پیدا می کند، همسران در درون و بیرون واقعاً یکدیگر را می شناسند. ما همدیگر را تماشا می کنیم و به مرور زمان متوجه چیزهای زیادی می شویم. همانطور که زندگی مشترک را تجربه می کنیم، متوجه می شویم که چه چیزی چه احساسی در شما یا در همسرتان ایجاد می کند.

شاید همسرتان در مورد مشکل کاری به شما بگوید. یا شما درباره یک موضوع مهم با آنها صحبت کنید، به دلیل سابقه مشترک شما، می دانید که این چه احساسی در آنها ایجاد می کند. گفتن «من می فهمم»، واقعاً می گوید: «من متوجه شدم.» اینکه بدانید واقعاً نیازی به توضیح مجدد احساسات خود ندارید و طرف مقابل شما را درک می کند و متوجه حرف های شما می شود، هم شما را خوحال نگه می دارد و هم او را.

چه کاری می توانم برای شما انجام دهم؟

یکی از اساسی ترین تعاریف عشق این است که نیازهای دیگری را بر نیازهای خودمان ترجیح دهیم. ممکن است انجام این کار برای فرزندانمان بسیار آسان باشد، اما گاهی فراموش می کنیم که این کار را برای همسرمان انجام دهیم.

سعی کنید به یاد داشته باشید که از همسرتان بپرسید: «چه کاری می توانم برای شما انجام دهم؟» که این عبارت در واقع می گوید: «من می خواهم از شما حمایت کنم و بار روی دوش شما شما را کم کنم.»

فدا کردن وقت خود برای چیزی که همسرتان به آن نیاز دارد، پیوند شما را تقویت می کند.

من برای تو همیشه اینجا هستم

یکی از بهترین بخش های زوج بودن این است که همیشه کسی را داشته باشید که به او تکیه کنید. به همسرتان یادآوری کنید که همیشه می تواند روی شما حساب کند. به آنها بگویید: «من همیشه برای شما اینجا هستم» که در واقع می گوید: »من شریک زندگی شما هستم.» شریک بودن به این معنی است که شما با هم برابر هستید و از یکدیگر حمایت می کنید و همیشه در کنار بکدیگر می مانید.

دوستت دارم

این عبارت خیلی ساده، اغلب نادیده گرفته می شود: این سه کلمه را باید هر روز به همسرتان بگویید. آنها با شنیدن این عبارت مراقبت و فداکاری شما را تأیید می کنند. وقتی می گویید «دوستت دارم»"، آنچه واقعاً می گویید این است: «از این لحظه تا ابد، تو در کنار منی و من در کنارت هستن و هرگز تنها نخواهی بود.»

در آخر

اجازه ندهید یک روز بدون گفتن جملات محبت آمیز به همسرتان بگذرد. همیشه مطمئن شوید که همسرتان در کنار شما احساس قدردانی، اعتبار، امنیت و آرامش می کند. چندین مورد از این عبارات کوتاه را برای گفتن هر روز انتخاب کنید، و به زودی هر دو نسبت به یکدیگر احساس محبت بیشتری خواهید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha