رييس هيات مديره انجمن دندانپزشكي ايران گفت: تناسبي بين درآمد مردم و خدمات تحت پوشش بيمه‌ها در ايران وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر فرشاد فريدوني رييس هيات مديره انجمن دندانپزشكي ايران و مدير اجرايي همايش ايمپلنت در افتتاحيه كنگره جامع ايمپلنت با بيان اين كه ايمپلنت درمان جايگزين دندان‌هاي از دست رفته است، گفت: تمامي تجهيزات، وسايل و مواد اين حرفه توسط شركت‌هاي خارجي ساخته مي‌شود كه باعث پرهزينه شدن درمان براي بيماران و دندانپزشكان شده است.


وي با بيان اينكه براي تبديل ايمپلنت به درمان فراگير نياز به پوشش بيشتر بيمه‌ها است، اظهار داشت: دندانپزشكي جزو اولويت‌هاي مردم به حساب نمي‌آيد و همين امر باعث پوشش كمتر بيمه‌ها نسبت به اين نوع خدمات شده است.

دكتر فريدوني با بيان اينكه تعدادي از بيمه‌ها هيچ پوششي نسبت به خدمات ايمپلنت ندارند، افزد: در هر قسمت از فك كه دندان آن از دست رفته باشد روش‌هاي مختلفي براي جايگزيني دندان‌هاي از دست رفته وجود دارد كه بخشي از ايمپلنت در استخوان فك گذاشته شده و بخش ديگر آن بيرون فك قرار داده مي‌شود كه روي آن روكش يا دندان پروتز به صورت كامل قرار مي‌گير‌د.

وي با بيان اينكه در اطلاع رساني بهداشت دهان و دندان كار بزرگي انجام نشده، تصريح كرد: در كشورهاي پيشرفته با سرمايه گذاري در پيشگيري درصد بسيار كمي از مردم دچار پوسيدگي هستند.

وي در پايان توصيه كرد: روزانه سه بار مسواك زدن با استفاده از خميردندان مناسب و نخ دندان و مراجعه شش ماه يكبار به دندانپزشك دندان‌هاي خود را از بيماريها حفظ كنيم.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =