مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: درپی بارندگی‌های چند روز گذشته در این استان سدهای زیردان، پیشین، شی کلک و خیراباد سرریز شد.

چهار سد در جنوب سیستان و بلوچستان سرریز شد / مسیر های ارتباطی همچنان بسته است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از صدا و سیما، محمد امین بارانی گفت: بارندگی‌های هفته گذشته باعث شد سدهای مخزنی پیشین در شهرستان سرباز با حجم ۱۷۵میلیون متر مکعب، سدزیردان در منطقه دستیاری چابهار باحجم مخزن ۲۰۷ میلیون متر مکعب سد شی کلک در شهرستان چابهار با حجم ۱۰ میلیون متر مکعب و سدخیر آباد نیکشهر با حجم ۲۷ میلیون مترمکعب آبگیری و سرریز شود.

وی بیان کرد: همچنین این بارش‌ها باعث آبگیری و سرریز سدهای تغذیه‌ای سارادان ایرانشهر وشمس آباد سراوان و افزایش آب سد ماشکید علیا شده است.

بارندگی‌های شدید و طغیان رودخانه‌ها در چند روز اخیر راه ارتباطی چندین مسیر اصلی، فرعی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان را بسته است

مدیرعامل آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: در شمال استان سدهای چاه نیمه دارای کاهش حجم آب نسبت به سال آبی گذشته است.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی ، آسمان استان نیمه ابری، است و سرمای هوا در سطح استان و یخبندان شبانه در نیمه شمالی تا دوشنبه تداوم خواهد داشت.

امروز در سطح استان جوی پایدار همراه با وزش باد ملایم تا متوسط پیش بینی شده است.

از فردا شب تا چهارشنبه هفته آینده با ورود سامانه جدید بارشی در اکثر نقاط استان بارش باران گاهی رگبارورعدوبرق و وزش تند باد موقتی رخ خواهد داد و از سه شنبه افزایش نسبی دما انتظار می رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha