دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۸
کد خبر: 368732

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازنگری در بسته‌های خدمتی را برای سال آینده پیگیری می‌کنیم.

بازنگری در بسته‌های خدمتی بیمه سلامت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان بیمه سلامت ایران، مهدی رضایی در همایش مسئولین واحد سلامت خانواده و نظام ارجاع گفت: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه فنی سازمان بیمه سلامت انجام شده که برای سال آینده نیز این اقدامات با قوت بیشتری پیگیری می‌شود، یکی از این اقدامات مهم در سال ۱۴۰۳ تاکید بر توسعه خدمات الکترونیک خواهد بود، متاسفانه عدم یکپارچگی در این حوزه مشکلاتی را به وجود آورده که باید رفع شود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با تاکید بر به روز رسانی در خدمات اصلی سازمان افزود: در سال آینده اپراتوری سلامت منطبق بر قانون برنانه هفتم توسعه نیز مد نظر قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه تکمیل شدن پرونده الکترونیک سلامت نیز یکی از برنامه‌هایی است که در سال ۱۴۰۳ مورد توجه سازمان بیمه سلامت بوده و برای این مساله نیز برنامه‌ها و طرح‌هایی داریم.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در بخش گسترش پوشش بیمه‌ای اقدامات خوبی را انجام داد و کشور در این خصوص شرایط مناسبی دارد تصریح کرد: ۵ دهک اول جامعه از بیمه رایگان برخوردار بوده و تنها باید در عمق بخشی به خدمات اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

رضایی با اشاره به اینکه به دنبال پوشش تعرفه‌های غیردولتی نیز هستیم گفت: امیدواریم با تصویب هیات دولت در این خصوص نیز تحولاتی ایجاد شود. ما بدون شک از تعرفه‌های منطقی مطابق با تورم در جامعه دفاع می‌کنیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: خوشبختانه در خصوص افزایش خدمات تحت پوشش برای بیماران خاص، زوجین نابارور، توانبخشی و… ورود پیدا کرده و خدمات مناسبی را به گروه‌های این بیماران ارایه داده است.

وی تاکید کرد: نظارت‌های سازمان بیشتر بر نظارت‌های الکترونیک و هوشمند است.

رضایی ادامه داد: در بحث خرید راهبردی خدمات نیز باید تدوین بسته‌های خدمتی مطابق با استانداردهای بیمه بوده و در خصوص خدمات تحت پوشش نیز بهتر است بازنگری صورت گیرد. البته در نظام پرداخت هم باید بازنگری و تغییر صورت گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha