10 تا 12 درصد شکستگي هاي ناشي از پوکي استخوان منجر به مرگ افراد مي شود

۱۳۸۵/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 369
10 تا 12 درصد شکستگي هاي ناشي از پوکي استخوان منجر به مرگ افراد مي شود

دکتر علي اکبر اسماعيلي جاه عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و مسئول برگزار کننده اين کنگره در مراسم افتتاحيه کنگره ارتوپدي که از امروز کار خود را آغاز کرد در گفت و گو با خبرنگار سرويس « بهداشت و درمان» ايسنا واحد علوم پزشکي ايران، گفت: امروزه در جهان سالهاي پيش رو به دهه حل مشکل استئوپروز (پوکي استخوان) نام گذاري شده و توجه تمامي تخصص هاي ارتوپدي دنيا به حل اين معضل که شامل پيشگيري و درمان مي شود معطوف شده است.

وي ادامه داد: در حال حاضر بيماري پوکي استخوان عمده ترين مشکل بشر در دنيا است که بروز آن و شکستگي ناشي از اين بيماري که غالبا در سنين پيري رخ مي دهد باعث ايجاد مشکلات بسياري در فرد مي شود.

دکتر فرهمندي متخصص ارتوپدي و عضو هيئت علمي دانشگاه شهيد بهشتي نيز در ادامه با اشاره به درمان هاي مشکل ،طولاني و هزينه بر بيماري پوکي استخوان و شکستگي هاي ناشي از آن گفت: فاکتورهاي مختلفي از جمله سوء تغذيه، کمبود ويتامين D وقرار نگرفتن در معرض نور خورشيد مي تواند عاملي براي ايجاد اين بيماري شود.

وي معتقد است: بهترين راه پيشگيري از بروز اين بيماري مهلک ،تغذيه مناسب، استفاده از شير و لبنيات و پروتئين همچنين نورخورشيد است .از سوي ديگر، ورزش کردن به خصوص ورزش هاي مناسب در سنين پيري مي تواند تا حد زيادي از پيشرفت اين بيماري پيشگيري کند.

لازم به ذکر است؛ کنگره ارتوپدي به همت دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از امروز 12 دي ماه به مدت 3 روز در محل سالن فرهنگي ورزشي وزارت کار برگزار مي شود که در اين کنگره آخرين مقالات در رابطه با استئوپروز توسط اساتيد و متخصصان زنان و مامايي، غدد و ارتوپدي ارائه مي شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31322s, 18q