پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
کد خبر: 369537

نکات زیر به شما کمک می کند بدون اینکه بخواهید قهوه ی بیشتری بنوشید، سرحال تر باشید.

چطور بدون نوشیدن قهوه خواب آلودگی را کاهش دهیم؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مدیسن نت، می توانید بدون اینکه میزان نوشیدن قهوه ی خود را افزایش دهید با کمک روش های سالم زیر سرحال تر بشوید:

میان وعده ی سالم بخورید

سبزیجات برگی مانند اسفناج و کلم پیچ ویتامین B بدن شما را افزایش می دهند. ویتامین B بخشی از فرآیند انرژی‌سازی سلول‌های شماست.

آب بنوشید

اگر احساس خستگی و خواب آلودگی شدیدی می کنید، ممکن است نیاز به نوشیدن آب بیشتری داشته باشید. یکی از نشانه های کم آبی بدن، خستگی و خواب آلودگی است.

به فضای باز بروید و قدم بزنید

نه تنها تغییر مناظر و کمی هوای تازه حواس شما را بیدار می کند، بلکه نور خورشید به تنظیم چرخه خواب و بیداری شما کمک می کند. سعی کنید حداقل 30 دقیقه در روز در معرض نور طبیعی خورشید قرار بگیرید؛ اگر بی خوابی دارید یک ساعت بیشتر نور خورشید دریافت کنید. ضد آفتاب را فراموش نکنید!

ورزش کنید

حرکت بدن به سلول های شما می گوید که به انرژی بیشتری نیاز دارید. بدن شما بیدار و فعال می شود و شروع به سوخت و ساخت بیشتر می کند. ورزش همچنین اندورفین - هورمون های "احساس خوب" را آزاد می کند و کمی خلق و خوی طبیعی شما را تقویت می کند. در نتیجه احساس خواب آلودگی کمتری خواهید داشت.

یک روال خواب داشته باشید

اگر هر روز در ساعات مشخصی به رختخواب بروید و از خواب بیدار شوید، بدن شما متوجه می‌شود که چه زمانی زمان هوشیاری و چه زمانی زمان استراحت است.

رایحه درمانی را امتحان کنید

برخی از رایحه ها می توانند به تقویت حواس شما کمک کنند و در تمرکز بیشتر، افزایش انرژی و موارد دیگر به شما کمک کنند. برای احساس بیداری بیشتر، اکالیپتوس، لیمو یا نعناع فلفلی را امتحان کنید.

پروتئین بیشتری مصرف کنید

به جای مصرف قند و کربوهیدرات بیشتر برای کمک به بیدار ماندن، غذاهایی را انتخاب کنید که حاوی مقداری پروتئین یا چربی سالم هستند. آنها مدت بیشتری در بدن شما می مانند و به شما کمک می کنند از سقوط قند جلوگیری کنید و سرحال تر بمانید.

از صفحه نمایش فاصله بگیرید

احساس خواب‌آلودگی ممکن است راهی باشد که چشم‌های شما می‌گویند که برای تمرکز بر روی صفحه‌نمایش نیاز به استراحت بیشتر دارند. برای جلوگیری از خستگی چشم، هنگام کار مرتباً به دوردست ها نگاه کنید و از رایانه یا تلفن خود دور شوید.

یک چرت چند دقیقه ای بزنید

گاهی اوقات بدن شما فقط نیاز به تنظیم مجدد خواب و بیداری دارد. یک چرت کوتاه 15 تا 30 دقیقه ای می تواند به شما کمک کند هوشیاری بیشتری داشته باشید و خلق و خوی خود را بهبود بخشید.

آدامس بجوید

برخی مطالعات نشان می‌دهند که جویدن آدامس می‌تواند هوشیاری شما را بالا ببرد و به شما کمک کند سریع‌تر واکنش نشان دهید، توجه شما را بهبود بخشد و بهره‌وری را در طول روز کاری افزایش دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha