7کارگر بعد از پایان کارشان در حال استراحت بودند که انفجار کپسول گاز خوراک‌پزی باعث ایجاد آتش‌سوزی شد و جان 6نفر از آنها را گرفت.

مرگ 6کارگر در آتش کپسول خوراک‌پزی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، ساعت13:02ظهر پنجشنبه به آتش‌نشانی تهران خبر رسید که در حوالی بزرگراه شهید یاسینی آتش‌سوزی مهیبی اتفاق افتاده است. دقایق کوتاهی پس از این خبر بود که آتش‌نشانان خود را به محل حادثه رساندند. آتش‌سوزی در یک اتاقک که محل استراحت کارگران یک پروژه بود رخ داده و در حال گسترش بود. در این شرایط آتش‌نشانان عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.


سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران درباره این حادثه گفت:‌ در یک پروژه در حال ساخت، چندین اتاقک ۱۲متری که محل استراحت کارگران بود قرار داشت که یکی از این اتاقک‌ها که حدود ۱۰متری مساحت داشت دچار حریق شده بود. داخل اتاقک وسیله خاصی جز پتو و موکت وجود نداشت اما اتاقک شعله‌ور بود. بررسی‌ها نشان می‌داد 7نفر در این اتاقک در حال استراحت بوده‌اند که آتش‌سوزی از سمت در خروجی آغاز شده است. در این شرایط یکی از کارگران موفق شده از مهلکه فرار کند؛ اما ۶ کارگر که همگی از اتباع غیرایرانی بودند در اتاقک گرفتار شده و نتوانسته بودند خود را نجات دهند و جان‌شان را از دست دادند.


در همین حال بنابر اعلام محمد اسماعیلی توکلی، رئیس مرکز اورژانس استان تهران در این حادثه علاوه بر 6نفری که جان خود را از دست دادند، کارگر دیگری نیز دچار سوختگی شده بود که به بیمارستان مطهری منتقل شد.
عصر پنجشنبه وقتی خبر این حادثه مرگبار در رسانه‌ها منتشر شد، برخی شایعات از وقوع این حادثه در پایانه شرق حکایت داشت اما سخنگوی آتش‌نشانی ارتباط این حادثه با پایانه شرق را تکذیب کرد و گفت این آتش‌سوزی ارتباطی با این پایانه ندارد و حادثه در یک ‌کارگاه ساختمانی اتفاق افتاده است.

پرونده در دادسرای جنایی
دقایقی بعد از مرگ 6کارگر در این حادثه، ماجرا به قاضی سالار صنعتگر، بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران نیز گزارش شد. بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌داد که هر 4قربانی این حادثه با یکدیگر برادر و کارگران یک پروژه ساختمانی بوده‌اند که هنگام وقوع آتش‌سوزی در حال استراحت بودند که این اتفاق رخ داد. سایر کارگران با دیدن دود و شعله‌های آتش تلاش کردند به دوستان‌شان کمک کنند اما آتش یکباره گسترش یافت و کاری از دست آنها ساخته نبود و در این شرایط از آتش‌نشانی و اورژانس درخواست کمک کردند.

علت حادثه چه بود؟
علت وقوع این آتش‌سوزی مرگبار هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده است اما بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که اجاق گاز خوراک‌پزی که در اتاق کارگران قرار داشته و با آن در حال درست کردن غذا بوده‌اند یکباره منفجر شده و باعث آتش‌سوزی شده است. با وجود این بازپرس جنایی دستور انجام تحقیقات تکمیلی را صادر کرده و قرار است به‌زودی کارشناسان آتش‌نشانی علت اولیه وقوع حادثه را تعیین کنند. در همین حال بازپرس جنایی، کارفرما و مدیر پروژه را به دادسرا احضار کرده است تا از آنها تحقیق شود. این در حالی است که تنها مصدوم حادثه در بیمارستان بستری است و شرایطی وخیمی دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha