شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۶ - ۰۰:۰۰
کد خبر: 3707

قرار گرفتن افراد مستعد بيماري هاي قلبي در محيط سرد، موجب سکته قلبي مي شود که براي جلوگيري و مصون ماندن بهتر است از پوشش هاي مناسب استفاده شود.

دکتر سامان خشنود متخصص قلب و عروق با بيان اين که قلب باعث گردش خون در بدن انسان مي شود به باشگاه خبرنگاران گفت: در سرما عروق محيطي بدن دچار اسپاسم (گرفتگي) شده و به علت نياز بدن به گرما و انرژي هورموني به نام آدرنالين در خون تشرح مي شود که باعث افزايش ضربان قلب مي شود در نتيجه نياز عضله قلب به اکسيژن و مواد غذايي بيشتر خواهد شد. اگر درفردي عروق کروز بين 80 تا 75 درصد تنگي داشته باشد هنگاميکه نياز عضله قلب به  خون اکسيژن بيشتر مي شود بعلت تنگي آن منطقه ازقلب دچار ايسکيمي (کمبود خون) مي شود که به دنبال آن درد در ناحيه سينه فرد ايجاد مي شود که به پکتوراليس (آنژيم صدري) معروف است و باعث سکته  قلبي مي شود.
وي افزود: قرار گرفتن در آب سرد موجب ايسکيمي شديد و يا دچار آرتيمي (نامنظم شدن ضربان قلب) شده که منجر به سکنوب (ايست قلبي) مي شود.
خشنود گفت: افراد مستعد بيماري قلبي درصورت قرار گرفتن در محيط سرد براي جلوگيري از ايجاد زمينه سکته قلبي، از پوشش هاي مناسب که بدن را در برابر سرما محفوظ نگه مي دارد استفاده کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =