وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح ۱۷هزار تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم گفت: در این دولت در مجموع ۱۳ درصد به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه شد.

افزایش ۱۳ درصدی تخت‌های بیمارستانی در دولت سیزدهم/بیمه رایگان ۵ دهک اول جامعه

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه همایش روز جهانی ایمنی غذا با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت بهداشت با هدف اینکه پنج دهک پایین جامعه در ارتباط با بیماری خود هیچ دغدغه‌ای به جز بیماری نداشته باشند، پنج دهک پایین جامعه را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار داده است.

وی ادامه داد: افراد پنج دهک پایین جامعه با مراجعه به مراکز درمانی دولتی بدون داشتن دفترچه بیمه و فقط با ارائه کد ملی از خدمات درمانی پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح درمان رایگان کودکان کمتر از ۷ سال گفت: سلامت کودکان حائز اهمیت قلمداد می‌شود؛ چرا که اگر یک کودک به بیماری دچار شود عوارض آن می‌تواند تا مدت‌ها گریبان او را می‌گیرد. دولت شهید رئیسی با توجه به اهمیت سلامت کودکان، موضوع درمان رایگان کودکان کمتر از ۷ سال را مطرح و اجرا کرد. درمان رایگان کودکان کمتر از هفت سال هیچ ارتباطی با دهک افراد ندارد.

عین‌الهی ادامه داد: علاوه بر درمان رایگان کودکان کمتر از ۷ سال در مراکز درمانی دولتی، درمان ناباروری به صورت رایگان در مراکز سطح ۲ و ۳ انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم ۱۷ هزار تخت بیمارستانی افتتاح کرده، افزود: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور معادل ۹۵۰ هزار مورد بود که ۱۷۰۰۰ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کردیم. به عبارت دیگر می‌توان گفت دولت سیزدهم توانسته است ۱۳ درصد به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کند.

عین اللهی درباره وعده وزارت بهداشت به شهید رئیسی گفت: وزارت بهداشت به شهید رئیسی وعده داده بود که ۹۰۰۰ تخت دیگر به ظرفیت بیمارستانی کشور اضافه کند. در حال حاضر، تخت‌هایی که آماده بهره‌برداری هستند، افتتاح می‌کنیم و مابقی تخت‌ها به دولت آتی واگذار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha