چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴
کد خبر: 373055

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به ضروت توجه ویژه دولت چهاردهم به حوزه سلامت گفت: ۱۰ سال از ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت توسط رهبر انقلاب گذشته است، اما این سیاست‌های جامع، کامل و در برگیر هنوز به طور کامل در کشور اجرایی نشده است و باید برای اجرایی کردن بیشتر آن تلاش کنیم.

مرندی: وعده دولت‌ها در حوزه سلامت بر زمین ماند

به گزارش سلامت نیوز، دکتر سید علیرضا مرندی در گفتگو با «اطلاعات آنلاین» اظهار داشت: از دولت چهاردهم انتظار این است که برنامه‌های خود را به گونه‌ای تدوین کند که به اجرای کامل سیاست‌ها درحوزه سلامت بیانجامد، سیاست‌هایی که از سال ۱۳۹۳ برای اجرا به دستگاه سلامت و مدیران مربوطه ابلاغ شده است، اما هنوز بخش‌های زیادی از آن مغفول و بر زمین مانده است.

به گفته وی، به بخش مهمی از دغدغه‌ها و مطالبات این روزهای مردم در حوزه سلامت با اجرای این سیاست‌ها پاسخ داده می‌شود.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به اینکه در کنار اجرای کامل و توجه همه جانبه دولت جدید به این سیاست‌ها، انتخاب شخص وزیر بهداشت به عنوان سکان دار دستگاه سلامت کشور از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست، خاطرنشان کرد: باید شخصی انتخاب شود که در وهله اول صاحب نظر و آشنایی کامل و اهتمام قلبی به سیاست‌های کلی سلامت داشته باشد و در مرحله بعد اعتقاد راسخ به بحث عدالت در سلامت، رسیدگی به محرومان و اقشار ضعیف داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت در حفظ و بقای یک جامعه، گفت: واقعیت این است که شاخص های مهم سلامت در حاشیه برنامه‌ریزی‌ها قرار گرفته است و از سیاست‌های کلی سلامت نیز دربسیاری از حوزه‌ها غفلت می‌شود.

به گفته مرندی، یکی از اولویت‌های مورد اشاره در سیاست‌های کلی سلامت بحث پیشگیری است و چنانچه وزیر بهداشت متخصص و کارآمد و دلسوز انتخاب شود، اولویت دستگاه سلامت را پیش از ساخت بیمارستان و مرکز درمانی روی موضوعات مرتبط با پیشگیری قرار می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha