از ساعت ۱۴ روز گذشته (یکم تیر ماه) منطقه سیدسهل‌الدین و خرس‌ در پلدختر استان لرستان دچار آتش‌سوزی شد؛ منطقه صعب‌العبور است و این آتش‌سوزی گسترده است.

آتش‌سوزی گسترده در پلدختر استان لرستان / دمای بالای 50 درجه مهار آتش را دشوار کرده

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، مدیرکل مدیریت بحران لرستان از آتش‌سوزی گسترده در پلدختر خبر داد و گفت: تاکنون دو فروند بالگرد به منطقه اعزام شده‌اند.

مهدی پازوکی اظهار کرد: ساعت ۱۴ روز گذشته (یکم تیر ماه) منطقه سیدسهل‌الدین و خرس‌در پلدختر دچار آتش‌سوزی شد؛ منطقه صعب‌العبور است و این آتش‌سوزی گسترده است.

وی بیان کرد: روز گذشته تصمیم به اعزام بالگرد به منطقه گرفته شد، اما به‌دلیل دمای بیش از ۵۰ درجه، امکان پرواز وجود نداشت. ساعت شش صبح امروز هشت سورتی پرواز از فرودگاه خرم‌آباد به منطقه اعزام شدند تا نیروهای اطفای حریق، عملیات خود راانجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: یک بالگرد دیگر از تهران به لرستان اعزام شده و اکنون در فرودگاه خرم‌آباد در حال سوخت‌گیری است تا یک سورت پرواز را به منطقه انجام دهد.

پازوکی با بیان اینکه آتش‌سوزی گسترده در مناطقی از کوهدشت و پلدختر اتفاق افتاده که بخشی از منطقه کوهدشت مهار شده است، افزود: ۱۰ اکیپ از خرم‌آباد، کوهدشت، رومشکان و پلدختر به منطقه اعزام شده‌اند. در صورت نیاز از هواپیمای ایلیوشین نیز برای مهار آتش استفاده خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha