شهری که تمام انرژی خود را از خورشید می‌گیرد

۱۳۸۶/۰۲/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3766
شهری که تمام انرژی خود را از خورشید می‌گیرد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازخبرگزاری مهر، این پروژه از یک ماه قبل در منطقه "سن لوکار لا میور" در نزدیکی سویا آغاز شد که امروز (یکشنبه) فاز اول آن افتتاح شد.

در این پروژه عظیم اشعه های خورشید در بیش از 600 هزار پانل آینه ای هر یک با مساحت 120 متر مربع منعکس می شود. این انعکاس به برجی که در محدوده این پانل ها قرار دارد، منتقل شده و ذخیره می شود و در حال حاضر می تواند برق کافی برای 6 هزار خانه را تامین کند.

قرار است قسمت های دیگر این شهر خورشیدی به مدت 6 سال تا سال 2013  تکمیل شود. پس از تکمیل این پروژه، این شهر خورشیدی می تواند برق 180 هزار خانه و 600 هزار خانواده را بدون تولید آنهیدرید کربن و گازهای گلخانه ای تولید کند.

تکنولوژی استفاده شده در این پروژه که انعکاس نور خورشید در آینه است، نه تنها جدید نیست بلکه بسیار قدیمی است. در حقیقت نخستین بار ارشمیدوس این تکنیک را ارائه کرد. عملکرد برج هم شبیه برج هایی است که در تولید انرژی برق از طریق گاز، زغال سنگ یا انرژی هسته ای بکار می رود با این تفاوت که در این برج نور خورشید آب را گرم می کند و این آب گرم به کوره منتقل می شود. کوره همانند یک توربین عمل کرده و برق تولید می کند.

بر اساس گزارش روزنامه لا رپوبلیکا، برای ساخت این شهر خورشیدی 2/1 میلیارد یورو هزینه شده است. شرکت  "آبنگوا" که مجری این پروژه است، ساخت یک برج دیگر را آغاز کرده است که توان تولید 11 مگاوات برق را در هر فعالیت دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.41344s, 18q