مراسم بزرگداشت روز پرستار برگزار شد

۱۳۸۶/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3826
مراسم بزرگداشت روز پرستار برگزار شد
عباس مرني با بيان خلاصه اي از عملكرد يكساله اداره پرستاري دانشگاه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: هم اكنون 3232 نفر از پرستاران مشغول ارائه خدمت هستند كه از اين تعداد 3/75 درصد نيروهاي حرفه اي و 7/24 درصد نيروهاي غيرحرفه اي است.
وي ضريب نيرو به تخت موجود را 8/0 درصد تخمين زد و گفت: با توجه به كل تخت هاي فعال و تخت هاي زير 24 ساعت كه شامل 4401 تخت است و با توجه به نياز، 259 تخت در بخش هاي مختلف از جمله NICU، ICU،CCU،POST CCU، سوختگي، اورژانس در مراكز تابعه راه اندازي و افتتاح شده است.
مرني گفت: براي ارائه خدمات مطلوب پرستاري 433 نفر نيروي جديد استخدام و به مراكز تابعه تهران معرفي شد كه از اين تعداد 80 نفر نيروهاي طراحي جذب شده و 44 نفر در غالب نيروهاي قراردادي بودند.
وي ادامه داد: ارزيابي هاي انجام شده نشانگر آن است ميانگين كيفيت ارائه مراقبت هاي پرستاري 80 درصد و در بخش هاي مختلف از جمله اورژانس دياليز، اطاق عمل، NICU،CCU اين ميانگين 5/83 درصد است.
سرپرست اداره پرستاري مشاركت كاركنان پرستاري و مامائي را از اهداف استراتژيك دانشگاه دانست وافزود: براساس اهداف استراتژيك دانشگاه مشاركت كاركنان پرستاري و مامائي براي دستيابي به ميزان 2 درصد ارتقا در فرآيندهاي كليدي پرستاري، مديريت در سال جديد ضروري است. كه اين امر رسالت خطيري را براي ارتقاء سطح بهداشت و سلامت و بهبودي افراد جامعه را بر دوش كادر پرستاري و مامائي ايجاد مي كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.56644s, 18q