براي نخستين بار در جهان و با پيشرفته‌ترين شيوه جراحي در اصفهان انجام شد/ جراحي زيبايي با سلول‌هاي بنيادين

۱۳۸۵/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 383
براي نخستين بار در جهان و با پيشرفته‌ترين شيوه جراحي در اصفهان انجام شد/           جراحي زيبايي با سلول‌هاي بنيادين

محمدعلي نيلفروش‌زاده، رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك ايران با اعلام اين خبر در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: اين درمان توسط متخصصان مركز تحقيقات پوست و سالك ايران در اصفهان انجام مي‌شود و اين نوع درمان يك درمان تركيبي هم‌ زمان است كه با تزريق فيبروبلاست، ميكرودرم ابيژن و ليزر بدون زخم براي اولين‌بار در دنيا انجام مي‌شود.


رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك ايران در حالي خبر از جراحي زيبايي با تزريق سلول‌هاي بنيادين در ايران و جهان مي‌دهد كه دكتر خسرونيان، رئيس انجمن پزشكان متخصص ايران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعي مي‌گويد: در ايران از هر هزار نفر، 5 نفر صورت خود را به عمل جراحي زيبايي مي‌سپارند و به اين ترتيب سالانه 350 هزار نفر در ايران عمل جراحي زيبايي انجام مي‌دهند و از اين نظر كشور ما در دنيا مقام نخست را به خود اختصاص داده است.


عمل جراحي پوست، به شيوه فيبروبلاست (تزريق سلول‌هاي بنيادين) از سال گذشته در مركز تحقيقات پوست و سالك آغاز شده و تاكنون نزديك به 20 بيمار با استفاده از اين شيوه تحت درمان زيبايي قرار گرفته‌اند.

نيلفروش‌زاده، رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك با اشاره به اينكه اين طرح پس از طي مراحل تحقيقاتي و دريافت تاييديه‌هاي نهايي در دو ماه آينده به مرحله درمان عمومي مي‌رسد، گفت: مي‌توانيم با تبليغات مناسب جهاني اقدام به جذب بيماران خارجي به خصوص كشورهاي حاشيه خليج فارس كنيم.

او درخصوص وضعيت بيماري سالك در اصفهان به عنوان يكي از كانون‌هاي شيوع اين بيماري، مي‌گويد: نتايج آماري حاكي از كنترل بيماري سالك و جلوگيري از رشد بيماري در دوره‌هاي شروع آن است.اين در حالي است كه بنا به گفته دكتر سوادكوهي، دبير نخستين جشنواره جراحي پلاستيك، بيشترين شكايات درخصوص عمل جراحي پلاستيك در ايران مربوط به «ليزر درماني» است. چرا كه در اين شيوه از عمل جراحي، شانس موفقيت تنها 50 درصد است.

اين همه درحالي اتفاق مي‌افتد كه به گفته نيلفروش‌زاده، بيماري سالك در دنيا هنوز درمان قطعي پيدا نكرده است. وي مي‌گويد: مركز تحقيقات پوست و سالك طي سال‌هاي گذشته بر روي شيوه‌هاي درماني مختلف اين بيماري كار و تحقيق كرده كه مهم‌ترين آن شيوه درمان سه‌گانه است و مي‌تواند 65 تا 70 درصد به درمان قطعي منجر شود.
او معتقد است درمان‌هاي خوراكي و موضعي مي‌تواند در مراحل اوليه تا 90 درصد نتيجه‌بخش باشد و درمان همزمان آمپول با گلوكانتيم و تي‌سي‌اِي (TCA) حتي به اثربخشي صد درصد درمان نيز منجر مي‌‌شود.

رئيس مركز تحقيقات پوست و سالك با بيان اينكه مهم‌ترين مساله در بيماري سالك وجود زخم است كه گاه بسيار عميق و به شكل نمودار مي‌شود، افزود: هدف اصلي درمان در مراحل اوليه از بين بردن يا به جا نماندن اين اثر زخم است.

او در پايان با اشاره به 3 هزار و 400 نفر مبتلا به بيماري سالك در استان اصفهان در سال 83 مي‌گويد: در مناطقي اين بيماري در طول 2 دوره شيوع پيدا مي‌كند و اين درحالي است كه شيوع اين بيماري معمولاً يك دوره شيوع دارد.گفتني است متوسط هزينه يك عمل جراحي زيبايي در ايران بين 200 هزار تومان تا يك ميليون و پانصد هزار تومان معادل حقوق 3 ماه يك معلم عادي است و بنابر آمارهاي ارائه شده از سوي مقامات ذي‌ربط بيش از 3 هزار كلينيك جراحي زيبايي به صورت غيرقانوني در ايران فعاليت مي‌كنند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.75299s, 19q