سازمان نظام پزشكي با متخلفان جراحي زيبايي برخورد مي كند

۱۳۸۵/۱۰/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 384
سازمان نظام پزشكي با متخلفان جراحي زيبايي برخورد مي كند

معاون فني سازمان نظام پزشكي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود:  متقاضيان تبليغات موظف هستند قبل از انتشار تبليغات مجوز كتبي از سازمان نظام پزشكي دريافت كنند و هر گونه تبليغ در مطبوعات ماهواره پيك هاي شبانه بدون مجوز و رعايت نكردن موازين شرعي و قانوني و مقررات صنفي و حرفه اي تخلف محسوب شده و تخلفات به دادسراي انتظامي ارجاع و برابر با مواد آيين نامه با آنها برخورد مي شود، البته به همين منظور تاكنون 800 مجوز تبليغات از سوي وزارت بهداشت صادر شده است.
وي ادامه داد: در مواد خوراكي و آشاميدني نيز تبليغات بدون مجوز نظام پزشكي ابتدا با تذكر و سپس در صورت ادامه سازمان مطابق با قوانين موجود تعزيرات حكومتي عمل كرده و به عنوان شاكي و مدعي اقدام مي كند.

دكتر جمشيدي همچنين در مورد تخلفات صورت گرفته از سوي پزشكان در جراحي هاي زيبايي گفت: اگر گروه هاي كارشناسي به اين نتيجه برسند كه سهل انگاري در انجام وظايف قانوني و موازين پزشكي و شئونات و انتظامات پزشكي از سوي پزشكان صورت گرفته است تخلفات انجام شده را به مراجع قانوني اطلاع و مطابق با قوانين با تخلفات برخورد مي شود.
وي ادامه داد: بي مبالاتي_بي احتياطي و نداشتن مهارت علمي و عملي رعايت نكردن نظامات دولتي از جمله انواع قصور در پزشكي است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.4303s, 18q