كارت درمان معتادان از امروز صادر مي‌شود

۱۳۸۶/۰۳/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3854
كارت درمان معتادان از امروز صادر مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز محمود ميرزماني در گفت و گو با  فارس، افزود: طرح ساماندهي معتادان كه شامل دو مرحله درمان و جمع آوري است يك طرح همه جانبه است كه با همكاري همه دستگاههاي مرتبط ضمن تهيه امكانات لازم درماني در بخش دولتي و خصوصي بخش مقابله با معتاداني كه براي درمان اقدام نمي‌كنند نيز ديده شده است.
وي اضافه كرد: طرح نجات كه شامل جمع آوري معتادان تزريقي پر خطر از سطح شهر است در فاز اول در استان تهران اجرا مي‌شود و اكنون ظرفيت ارائه خدمات درماني براي حدود 8 هزار نفر معتاد در تهران فراهم شده است كه به نظر ما بسيار بيشتر از ميزان مورد نياز است.
وي گفت: مراكز DIC و MMT سازمان بهزيستي در كنار ساير مراكز دولتي و خصوصي، پذيراي معتادان است چه به صورت مستقيم و داوطلبانه مراجعه كنند و چه به صورت غير مستقيم و از طريق پليس ارجاع داده شوند و در اين مورد با ستاد مبارزه با مواد مخدر كاملا هماهنگ هستيم و در زمينه توزيع متادون نيز با وزارت بهداشت هماهنگي هاي لازم انجام شده و هيچ مشكلي در اجراي اين طرح وجود ندارد.
ميرزماني افزود: فعلا برآورد دقيقي از ميزان معتادان تزريقي پر خطر تهران نداريم ولي تجربه سالهاي گذشته آماري در حدود 500 معتاد از اين گروه را نشان مي‌دهد كه به مركز شفق ارجاع شده بودند، اما اين طرح فقط مختص معتادان مجرم نيست بلكه معتاداني كه داوطلبانه به مراكز درمان اعتياد مراجعه كنند احتمالا جمعيت بيشتري را شامل مي‌شوند.
معاون سازمان بهزيستي گفت: معتاداني كه به مراكز درماني مراجعه كنند كارت معتبر درمان را دريافت مي‌كنند و نيروي انتظامي با مشاهده اين كارتها معتادان را جمع آوري نمي‌كند، اين كارتها دو هفته اعتبار دارند و معتادان بايد به طور مرتب به مراكز درماني مراجعه كنند تا كارتشان مهر شود و پس از 3 ماه نيز كارت ديگري دريافت خواهند كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.95717s, 18q