از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي مرتبط با مبارزه با مواد مخدر حمايت مي‌كنيم

۱۳۸۶/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3922
از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي مرتبط با مبارزه با مواد مخدر حمايت مي‌كنيم

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، اسماعيل احمدي مقدم عصر امروز در نشست علمي در خصوص آشنايي مسئولان مراكز DIC و MMT شهر تهران با طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان بر خطر خياباني با اعلام اين مطلب، افزود: مسئله مهم در حوزه مواد مخدر ابتدا شناخت مسئله و سپس ايجاد يك درك مشترك از پيچيده‌ترين مشكل جامعه است.
وي با اشاره به اين مطلب كه حداقل معتادان موجود در تهران 50 هزار نفر هستند، گفت: نمي‌توان تنها با يك طرح اقدام به جمع‌آوري آنها كرده و در كنار اين موضوع نبايد غافل شد كه تنها جمع‌آوري مهم نبوده بلكه بايد به نظارت و هدايت بعد از دستگيري نيز توجه كرد.
وي با اشاره به اين مطلب كه متاسفانه در كشور به مواد مخدر يك نگاه تك بعدي شده است در حالي كه در هيچ جاي جهان چنين نگاهي وجود ندارد، گفت: ما در كشور صرفا به معتاد به عنوان يك مجرم نگاه مي‌كنيم در حالي كه بايد به او به عنوان يك پديده اجتماعي فكر كنيم.
احمدي مقدم همچنين خاطرنشان كرد: كه نبايد از اين طرح توقع نتايج سريع داشته و بايد ابتدا به كاهش تعداد اين جامعه هدف پرداخته و سپس با اصلاح و ترميم رفتار و سياست‌هاي كلي از تعداد اين جامعه هدف كاست.
وي همچنين با اشاره به اين مطلب كه اگر معتاد را به عنوان يك واقعيت اجتماعي بپذيريم آنگاه مي‌پذيريم كه بايد به وي سرنگ رايگان بدهيم تا حداقل آسيب به جامعه وارد شود، گفت: پس از اين كار به جايگزيني مواد كم‌خطر اقدام مي‌كنيم.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.24276s, 18q