سازمان بهداشت جهاني به يک توافق عمومي درباره واکسن آنفولانزاي پرندگان دست يافت

۱۳۸۶/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4054
سازمان بهداشت جهاني به يک توافق عمومي درباره واکسن آنفولانزاي پرندگان دست يافت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دو کشور اندونزي و چين نسبت به دادن اين سويه‌ها بي ميل بودند زيرا از هزينه بالاي تهيه واکسن بسيار واهمه داشتند.


بررسي‌هاي مربوط به اين توافقنامه هنگامي به وجود آمد که ويتنام اعلام کرد که اولين انسان مبتلا به آنفولانزاي پرندگان در آن کشور در نوامبر سال 2005 شناسايي شد.


محققان سازمان بهداشت جهاني اعلام کردند که نمونه هاي ويروسي جمع آوري شده از کشورهاي مختلف به آزمايشگاه اين سازمان منتقل داده خواهد شد تا بعد از مطالعه و بررسي توسط شرکت هاي دارويي و با استفاده از نمونه‌هاي مختلف يک واکسن ترکيبي از انواع سويه‌هاي ويروسي تهيه شود.

دکتر «مارگارت چان» مدير قسمت عمومي سازمان بهداشت جهاني گفت: کشورهايي که از همکاري با ما امتناع مي کنند و گونه هاي مختلف ويروسي را با ما مبادله نمي کنند در واقع ما را از مبارزه با پاندميک شدن آنفولانزاي پرندگان بازمي دارند.


بعد از پيدا شدن H5NI در جنوب شرقي آسيا در اواخر سال 2003 ، بيش از 180 نفر در سراسر دنيا بر اثر آنفولانزاي پرندگان جان خود را از دست داده اند.


اندونزي با بيش از 70 نفر آمار مرگ و مير بيشترين تلفات را داشته است.


در حال حاضر دانشمندان از اين مطلب نگرانند که ويروس از شخصي به شخص ديگر منتقل شود و به آساني آنها با يک پاندمي عمومي مواجه شوند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.23193s, 18q