سلامت نیوز: هزینه‌ درمان بیماران ناشنوا نسبت به معلولیت‌های دیگر بیشتر است، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب افزود: برای کاشت حلزون بیش از 30 میلیون تومان هزینه باید پرداخت شود که تامین این هزینه برای بیماران بسیار سخت و دشوار است.

یحیی سخنگویی در گفت وگو با ایرنا با بیان این که خدمات سازمان بهزیستی به بیماران ناشنوا در سال جاری افزایش یافته است، افزود: اکنون بهزیستی مبلغ 4میلیون تومان بابت کاشت حلزون به کودکان زیر پوشش پرداخت می‌کند. وی با یادآوری دریافت خدمات رفاهی و توان بخشی معلولان از سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: بیش از یک میلیون و 200 هزار معلول سالانه از خدمات سازمان بهزیستی استفاده می‌کنند.

بهترین زمان برای غربالگری شنوایی


همچنین رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی کشور از اختصاص 2 میلیارد و 500 تومان اعتبار در زمینه غربالگری شنوایی در سال جاری خبر داد و گفت: بهترین زمان برای اجرای طرح 3 روز اول تولد و حداکثر تا یک‌ماهگی نوزاد است.محمدنفریه در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اجرای طرح‌های پیشگیری از معلولیت‌ها در سال جاری اظهار داشت: بخشی از این برنامه‌ها در قالب بسته‌های آموزشی به دختران و پسران ارائه می‌شود و بخشی دیگر نیز هنگام ازدواج به زوج‌ها ارائه می‌شود.

نفریه ادامه داد: تست غربالگری، تست ساده‌ای است که توسط ادیولوژیست انجام می‌شود و این تست فقط چند دقیقه طول می‌کشد و هدف آن شناسایی کودکانی است که نیاز به ارزیابی بیشتر دارند تا وجود افت شنوایی در آنها محرز شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =