یازدهمین همایش انجمن علمی پریودنتولوژی ایران در تهران برگزار می‌شود

۱۳۹۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۲ - کد خبر: 40888
سلامت نیوز: یازدهمین همایش انجمن علمی پریودنتولوژی ایران ۵ تا ۸ بهمن‌امسال با حضور 4دانشمند برجسته و صاحبنام از آمریکا و اروپا در هتل المپیک تهران برپا می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، پیمان شهیدی، رئیس این همایش با اعلام خبر فوق گفت: این همایش حول دو محور پریودنتولوژی (لثه و بافت‌های نگهدارنده دندان) و ایمپلنت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت آنکه بررسی لازم لثه پیش از ایمپلنت انجام نشود و لثه دچار مشکل باشد احتمال موفقیت کاشت دندان کاهش می‌یابد، یادآور شد: در یازدهمین همایش انجمن علمی پریودنتولوژی ایران مباحث مربوط به رابطه بیماری‌های سیستمیک(مانند بیماری‌های قلب و عروق، قند، پوکی استخوان، ایدز و هپاتیت، تیروئید، سرطان و ...) با بیماری‌های لثه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

به گفته شهیدی در حوزه ایمپلنت‌های دندانی، مباحث مربوط به رابطه بیماری‌های عمومی با ایمپلنت‌، بیماری‌های اطراف لثه و تاثیر آن بر استحکام ایمپلنت در کنار درمان‌های آن، اقدام‌های لازم پیش از انجام ایمپلنت، ایمپلنت، ایمپلنت و زیبایی، استفاده از لیزر در ایمپلنت، بکارگیری تکنیک‌های جدید در کاشت دندان، روش‌های مختلفی بازسازی استخوان برای آماده‌سازی ایمپلنت، معرفی ایمپلنت‌های کوتاه، نگهداری ایمپلنت، ارایه ایمپلنت‌هایی که با مشکلات روبه‌رو شده‌اند(شکست در درمان ایمپلنت) آموزش عملی کاشت دندان و مسائل قانونی مربوط به دندانپزشکی و مسائل اخلاقی این رشته به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

وی ادامه داد: همزمان با برپایی این همایش، دوره چهار روزه‌ای برگزار خواهد شد که نه تنها آموزش دندانپزشکان کشور را هدف قرار داده که از اعزام دندانپزشکان به خارج کشور و خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌کند.

رئیس یازدهمین همایش انجمن علمی پریودنتولوژی ایران خاطر نشان ساخت: انجمن علمی پریودانتیکس ایران با هدف جلوگیری از افت کیفی و نیز افزایش و تعدد همایش‌ها و نشست‌های پی در پی، تصمیم گرفت که همایش خود را به صورت دو سالانه برگزار کرده و در سال‌هایی که همایش برگزار نمی‌کند، نسبت به برگزاری سمپوزیوم‌های تخصصی‌تر اقدام کند.

وی افزود: این همایش از حدود 3 سال پیش در راستای حل مسائل و مشکلاتی که دندانپزشکان و متخصصان با آن روبه‌رو هستند و نیز یافتن پاسخ‌های همراه با مستندات علمی از زبان برجسته‌ترین دانشمندان علمی جهانی، طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

شهیدی حضور پروفسور تارنو و پروفسور سالاما از کشور آمریکا را که از چهره‌های اول این رشته در جهان به شمار می‌روند در یازدهمین همایش انجمن علمی پریودنتولوژی ایران از اتفاق‌های مهم و نادر در تاریخ همایش‌های ایران عنوان کرد.

وی گفت: همچنین پروفسور رنورت از کشور سوئد و پروفسور دپورتر از کشور کانادا نیز در این همایش حضور خواهند یافت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.96425s, 18q